Jak vyčistit zašlé spáry obkladů

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 22. 04. 2016,  0x


Vaše koupelna pamatuje už nějaký ten pátek a obklady v kuchyni už rovněž nevypadají jako právě koupené? Nemusíte hned běžet do obchodu a plánovat rekonstrukci. I taková maličkost, jakou představuje vyčištění zašlých spár obkladů, může vrátit vaší koupelně či kuchyni ztracený šmrnc!

Tipy na čištění zašlých spár obkladů

Jak už jste jistě zjistili, nejlepším pomocníkem na skvrny a vodní kámen je zkrátka obyčejný ocet, který se najde snad v každé kuchyni. I v případě zašlých spár vám může ocet prokázat velkou službu. Postup je velice jednoduchý. Vodu s octem v poměru 2:1 naneste na zašlé spáry, nechte působit deset až patnáct minut a poté jej opláchněte za pomocí hadříku a vlažné vody. Pokud vám vadí ne moc vábivá vůně octa a odér, který je po jeho použití cítit, přidejte k němu jedlou sodu, která typický octový západ zneutralizuje. Pak už jen připravenou kašičku naneste na spáry a nechte působit. Nakonec obklady omyjte čistou vodou.

Další surovinou, která málokdy v našich domácnostech chybí, je prášek do pečiva. Z kypřícího prášku a vody vytvořte hustější kašičku. Konzistence by vám měla připomínat zubní pastu. Dále si připravte kartáček na zuby a jeho pomocí naneste hotovou hmotu na spáry. Kašičku opět nechte chvíli působit a poté obklady i spáry opláchněte vlažnou vodou. 

A když už jsme zmínili zubní pastu, i ta je na zašlé spáry skvělým pomocníkem. Samozřejmě mluvíme pouze o bílé zubní pastě. S barevnou byste pravděpodobně nadělali ještě více škod. Pomocí měkkého kartáčku na zuby a zubní pasty se snažte spáry opatrně vyčistit. Nakonec obklady opět omyjte vlažnou vodou. Abyste ještě více zvýraznili jejich lesk, můžete do vody přidat citronovou šťávu nebo kapku kyseliny citronové, která má skvělé bělící účinky.

Jestliže se vám ani jedna rada nezdála, možná vás přesvědčí tato. Klasický prášek na prádlo v sobě skrývá látky, díky jejichž působení je naše oblečení krásně čisté. Tak proč by prášek nemohl fungovat i na zašlé spáry? Prací prášek smíchejte s vlažnou vodou a vytvořte hustší hmotu. Připravte si buď houbičku nebo kartáček na zuby a spáry pomocí hmoty jemnými pohyby vyčistěte. Hmotu, která na obkladech zůstala, nakonec omyjte vlažnou vodou

Osvědčené triky, které vás zbaví zašlých spár

V případě, že chcete čistit matné obklady, můžete rovněž sáhnout po čpavku. Smíchejte jej s vodou, a to v poměru 1:1. Kromě toho, že vám tento roztok pomůže spáry vyčistit, rovněž jim vrátí i jejich ztracený lesk.

Patříte mezi milovníky Coca Coly? Kromě chuťových buněk možná tentokrát dokáže potěšit i vaše oči! Za pomoci hadříku ji naneste na špinavé spáry a nechte chvíli působit. Díky svému složení dokáže spáry obkladů krásně vyčistit.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout zmínit parní čistič, který je zároveň skvělou prevencí před opotřebováním spár obkladů.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.