Koupelna v podkroví – fotogalerie, inspirace

Koupelny

Přidal bathroomideas, dne 1. 11. 2022,  0x

Koupelna v podkroví – fotogalerie, inspirace

Jestli má něco kouzlo, tak to podkrovní byty. O laťku výše jsou pak ještě podkrovní koupelny, které na nás dýchají jedinečnou atmosférou. Rohová vana, svíčky, odhalené trámy… to vše podtrhuje kouzlo místnosti. Ne vždy je však cesta k vysněné koupelně v podkroví jednoduchá. Jak obecně platí, snížené stropy mají svá úskalí. Pojďte se společně s námi podívat, jak lze vytvořit koupelnu v podkroví, a to hned v několika různých stylech.

Čeká vás celková rekonstrukce koupelny? Tento úkol je o to obtížnější, když se jedná o atypický prostor, kterým podkroví rozhodně je. Pamatujte však na to, že výsledek vám bude dělat radost každý den.

Na co si dát pozor?

Zde více než kdy jindy platí, že vše musí být pečlivě naplánováno a rozvrhnuto. Dopředu musíte vědět, kde byste co chtěli. Poté vás čeká měření a zase měření. Zkosené stropy jsou pro zařizování koupelny limitujícím prvkem, který na druhou stranu ale utváří romantickou a nevšední atmosféru. Pokud se vám podaří zrealizovat podkrovní koupelnu podle svých představ, a zároveň aby byla plně funkční, bude jistě chloubou celého bydlení.

Střešní okna

Jednou z výhod podkrovní koupelny jsou střešní okna. Střešní okna jednak zajišťují dostatek přirozeného světla, zároveň jsou také skvělé pro větrání, které je v koupelně neméně důležité. Nehledě na to, že pokud je střešní okno umístěné nad vanou, můžete se při koupeli kochat pohledem na nebe. 

Zkosené stropy 

Už víte, co pod zkosené stropy umístíte? Můžeme zde mít jak pračku nebo sušičku, tak i úložné prostory. Pokud bojujete s nedostatkem úložných prostorů, určitě by bylo dobré zvážit jejich výrobu na míru. Využijete tak každý volný centimetr. V případě, že tolik místa k uložení věcí, nepotřebujete, vsaďte na vzdušné prvky v podobě odkládacího stolku, police a podobně. Velmi praktické řešení představují vestavěné skříňky, které je možné umístit i pod šikminu.

Vana versus sprchový kout

Přestože se vana pod zkosené stropy příliš nedoporučuje, a to jak z důvodu možného úrazu, tak nebezpečí vlhnutí stropů a zdí, je to často nejideálnější místo v podkrovní koupelně. Možným řešením je vanu předsunout více do místnosti a část za vanou využít pro odkládání věcí. Přemýšlíte-li nad sprchovým koutem, zvažte, zda vám zbytečně nezabere část koupelny, která by byla vhodnější pro umístění zrcadla, skříňky nebo dalších úložných prvků. Přestože i sprchový kout se zástěnou se dá nechat vyrobit na míru, vana je v tomto případě vyhledávanější a praktičtější variantou. A jakou vanu zvolit? Může být rohová, asymetrická, klasická. A pokud se jedná o větší koupelnu, může být i samostatně stojící v prostoru.

Obklady

Podkrovní koupelna se obvykle obkládá celá kromě šikmin, na které se použije voděodolná barva. Jelikož koupelny v podkroví mohou působit stísněným dojmem, proto je lepší volit světlejší odstíny, které prostor opticky zvětší. Pomoci může i velké zrcadlo, které prostor rovněž zvětší. Do menších místností se příliš nedoporučují velkoformátová dlažba. Pokud však zvolíte takovou, která má minimální spáry, a navíc bude jednobarevná, naopak to prostoru prospěje.

Dřevo

Podkroví koupelně velmi sluší dřevo. Ať už se jedná o odhalené trámy, dřevěné obložení nebo nejrůznější dřevěné doplňky. Velmi populární jsou například lamelové panely, které lze umístit například i na šikmé stěny a vytvořit tak zajímavý design koupelny.

Beton

Dřevo je hřejivé a příjemné. Beton je surový a studený. Možná právě toto kombo je tolik dokonalé a dohromady mu to skvěle klape. Betonová dlažba nebo betonové obklady v propojení s dřevěnými trámy, lamelovým obložením v dekoru dřeva nebo jen v kombinaci se skříňkou z masivního dubu. Vaše koupelna získá nadčasový šmrnc, který vás ani po letech neomrzí.

Osvětlení

U koupelny se obecně klade důraz na dostatečné osvětlení. Nic se samozřejmě nevyrovná dennímu světlu. Pokud však v podkrovní koupelně chybí jakékoli okno, ještě více myslete na vhodné a různorodě osvětlení. Základem je centrální světlo, ať už v podobě jednoho světla nebo bodovek. Další osvětlení může být na skříňce a u zrcadla. Velmi pěkně působí zavěšená světla v oblasti umyvadla. Pokud nechcete předělávat elektroinstalaci, k dostání jsou i taková světla, která zapojíte do zásuvky jako lampičky. Na výběr máte nespočet možných řešení – od žárovek, přes tubusy až po nevšední designy. A pokud vám světlo nebude stačit, zvolte velké zrcadlo s LED podsvícením. Takové zrcadlo navíc může obsahovat i zvětšovací zrcátko, hodiny nebo další technologické vychytávky.

Černá versus nerez

Černé baterie nebo sprcha pozvednou design koupelny. Zároveň je ale na nich dokonale viditelný prach nebo drobné nečistoty. Z tohoto hlediska nejsou příliš praktické. Udržet vše krásně čisté a v matu není nejjednodušší úkol, nicméně se správným způsobem údržby a vhodnými čisticími prostředky to hravě zvládnete. A pokud se přikloníte ke stříbrné klasice, nezoufejte. Díky množství moderních tvarů a neotřelých designů může být každá koupelna naprosto originální. A kdyby vám nestačila černá nebo nerez, v nabídce trhu nechybí ani mosazné a další. To samé platí o stylu, k dostání jsou designové, moderní, ale také rustikální nebo retro doplňky do koupelny.

V jakém stylu?

V posledních letech se interiéry domácností ladí do severského stylu. Do popředí se dostává hodně světla, přírodních odstínů, dřeva a další přírodních materiálů. To se ostatně promítá i do koupelen, kde nechybí doplňky v podobě květin v proutěném obalu na květináč, dřevěná stolička s tácem a svíčkami, dřevěný žebřík na ručníky, lucerničky a další dekorace, které dodají koupelně šmrnc.

Už víte, v jakém stylu vytvoříte vaši novou podkrovní koupelnu? Nahlédněte do naší fotogalerie níže a inspirujte se více než dvěma desítkami různorodých řešení koupelen v podkroví.

Fotogalerie:


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.