Jak odstranit kočičí zápach

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 22. 04. 2016,  0x


Máte doma kočičího mazlíčka, ale i když jej máte velice rádi, nemůžete se smířit s nepříjemným kočičím zápachem, který cítíte na každém kroku po domě nebo bytě?

Tipy na odstranění kočičího zápachu

Vzhledem k tomu, že kočka je jedním z nejčistotnějších zvířat, je nejčastějším zdrojem zápachu moč. Jestliže se vám nedaří vašeho mazlíčka naučit chodit na vámi určené místo, je třeba to urychleně změnit. Čím déle to budete tolerovat, tím více to vaše kočička nebo kocourek budou brát za samozřejmé. V případě, že došlo k nehodě a vaše kočka vykonala potřebu tam, kde neměla, je nutné okamžitě zasáhnout, a to pomocí osvědčené kombinace octa a jedlé sody. Ocet přebije nepříjemný zápach moči a jedlá soda pro změnu zmírní štiplavý odér octa. Začněte tím, že místo za pomoci savých ubrousků vyčistíte. Poté na ně naneste vodou zředěný ocet a opět veškerou tekutinu pomocí papírových utěrek vysajte. Nakonec postižené místo zasypte jedlou sodou a nechte působit. Jakmile dané místečko uschne, vezměte vysavač a sodu vyluxujte. Je možné, že zápach bude ještě trochu prosakovat, a tak neváhejte a postup dle potřeby ještě několikrát zopakujte. Uvidíte, že váš kočičí miláček to brzy pochopí.

Nechce-li se vám riskovat octové aroma, můžete taktéž vyzkoušet peroxid vodíku. Nejprve místo důkladně omyjte mýdlovou vodou nebo vodou s prostředkem na nádobí. Poté na zapáchající místo použijte peroxid vodíku. Dejte si ovšem dobrý pozor, kam jej naléváte. Bohužel u některých tkanin může peroxid vodíku kromě zápachu odstranit také barvy. A to by určitě nikoho nepotěšilo!

Prevence před kočičím zápachem

V případě, že se vaše kočka konečně rozhodla navštěvovat kočičí záchod, věnujte péči pravidelné výměně steliva. Jen tak předejdete tomu, aby se vám po domácnosti rozpínala nevábná kočičí vůně.

Co se týče nevykastrovaných kocourků, je boj se zápachem nekonečný. Můžete jej však poměrně dobře eliminovat za pomoci octa, neustálým větráním, speciálními spreji, jenž zápach překryjí, nebo pohlcovači pachu, které zápach zároveň eliminují.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.