Jak se zbavit zápachu zatuchliny

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 20. 08. 2016,  0x


Stalo se vám někdy, že vás při otevření dveří přivítal nepříjemný zatuchlý zápach? Ať už se vám to přihodilo ve vašem bytě, domě, na chalupě nebo u někoho na návštěvě, nejedná se o nic výjimečného. Čas od času to potká téměř každého. Zajímá vás, proč tomu tak je či jak se zbavit takového zápachu? Pak čtěte pozorně dál.

Odstranění zápachu zatuchliny

Za zápach zatuchliny může směs virů, bakterií a plísní, které nejenže vytváří nepříjemný zápach, ale útočí i na vaši imunitu. Plísně se tvoří především v místech, kde je vysoká vlhkost a kde se nedostatečně větrá. V první řadě je proto důležité zbavit se plísní a poté jim předcházet. Myslíte-li si, že ve vašem městském bytečku problém s vlhkostí mít nemůžete, nenechte se mýlit. Bohužel stačí sušit prádlo uvnitř bytu, vařit či vlastnit akvárium. Všechny tyto činnosti vedou k zvýšení vlhkosti. V případě, že navíc dostatečně nevětráte, mohou se ihned začít vytvářet plísně.

S vysokou vlhkostí si můžete poradit pomocí tzv. pohlcovačů vlhkosti. Mokré stěny co možná nejdříve vysušte a pokud máte na stěně plíseň, použijte speciální přípravky na likvidaci plísní. Tyto speciální produkty působí i preventivně, a proto by se na ošetřených místech neměla plíseň už znovu objevit. Jestliže přípravky nezaberou, je nutné malbu až na omítku natřít penetračním nátěrem a poté použít barvu s přísadou fungicidního roztoku. 

Pryč se zatuchlým zápachem

Jakmile se zbavíte příčiny zatuchlého smradu, pusťte se do provonění bytu. Velmi účinný přírodní osvěžovač vzduchu je například eukalypt. Jednoduše po bytě rozmístěte misky s eukalyptem. Uvidíte, že budete mile překvapeni, jak rychle začne váš byt krásně vonět. Další variantu provonění bytu představuje aromalampa či sušené bylinky. Oba způsoby rovněž dokonale a zároveň rychle provoní jednotlivé místnosti. Uklizením a mytím pomocí vody s citronovou šťávou docílíte svěží vůně, která se rozvine po celé bytě.

Odstranění zatuchliny profesionály

V neposlední řadě si dnes můžete taktéž objednat službu, která odstraňuje zatuchlý smrad a eliminuje ohniska jeho šíření. Cena za takovou službu se odvíjí od velikosti ošetřované plochy. Obvykle však začíná na částce 1 500 Kč za byt do 50 m2. U velkých domů se  cena pohybuje přibližně okolo 17 Kč/m2.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.