Jak vyčistit bazén po zimě

Praktické rady

Přidal janapk, dne 8. 09. 2016,  0x


Abychom si mohli v létě užívat teplé dny  u bazénu a hlavně v něm, musíme si ho na sezónu připravit. Je nutné vyčistit dno a stěny bazénu, filtraci a přívodní potrubí. Také provedeme celkovou revizi, aby v létě dobře fungovala. Kdo si dal práci se zazimováním bazénu, bude to mít na jaře o dost jednodušší.

Jak ošetřit bazén po sezóně

Údržbu před zimou provádíme v době, kdy denní teploty dosahují ještě nejméně 10° C, rozhodně dříve, než začne v noci mrznout.

Nejprve zkontrolujeme hodnoty pH a množství chloru ve vodě. Pokud jsou v pořádku, můžeme vypnout a demontovat pískovou filtraci. Vypouštěcími šrouby zbavíme vody i čerpadlo, nezapomeneme ani na přívodní a odvodní trubky. Poté, co všechny komponenty usušíme, celou filtrační jednotku uklidíme pod střechu.

Voda v bazénu by měla být čistá, pokud jsou na dně nějaké nečistoty, zbavíme se jich vylovením nebo bazénovým vysavačem. Potom snížíme hladinu vody pod skimmer. Vodu ošetříme přípravkem pro zazimování, díky němuž nebudou pod plachtou růst řasy.

Bazén nakonec překryjeme plachtou nebo polykarbonátovým krytem.

Čištění bazénu na jaře

Připravit dobře zazimovaný bazén není nic složitého. Nejprve, asi v polovině května, kdy už máme jistotu, že nepřijdou noční mrazíky, bazén odkryjeme. Zkontrolujeme čistotu stěn a dna bazénu, pokud ve vodě něco plave, odstraníme nečistoty síťkou nebo vysavačem. Vzhledem k tomu, že byl bazén překrytý, nebývá toho k čištění mnoho. Na stěny bazénu je vhodné aplikovat čistící prostředek, nejlépe s dezinfekčními účinky a spláchnout proudem vody.

V druhé fázi zapojíme filtrační zařízení a dopustíme vodu tak, aby hladina dosahovala ke skimmeru. Spustíme filtraci a necháme ji běžet nejméně 24 hodin. Teprve potom zkontrolujeme hodnoty pH, tvrdost vody a obsah chloru. Podle toho aplikujeme potřebné prostředky.

Ve chvíli, kdy máme za sebou všechny tyto kroky, je bazén připravený na sezónu a my už jen čekáme na to správné počasí ke koupání.

 
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.