Montáž digestoře - jak na to

Kuchyně

Přidal katerinadoul, dne 8. 09. 2016,  0x


Digestoř neboli odsavač par je výborným pomocníkem při vaření a přípravě pokrmů. Mimo hlavní funkce odsávání par a pročistění vzduchu, digestoř taktéž osvětluje pracovní plochu. V dnešním článku se proto podíváme, co obnáší montáž digestoře.

Typy digestoří a jejich montáž

Dnešní moderní digestoře mohou být dominantou kuchyně a výrazným doplňkem. Mohou být komínové, rohové, podvěsné či vestavěné, ostrůvkové nebo lustrové. Dále jsou na trhu k dostání dva druhy digestoří, a to podle odvětrávání. První odvádí páry oplechovaným odvětráváním do komínu, druhý typ je s vnitřní cirkulací. Digestoře s vnitřní cirkulací jsou vybaveny filtry, které zachycují nečistoty a mastnotu. Nevýhodou je, že musíte myslet na pravidelnou výměnu filtrů. Obrovskou výhodou ovšem je velice snadná montáž. V podstatě ji zavěsíte nad sporák tak, aby vám digestoř umožnila pohodlně vařit a odváděla páry. 

Montáž digestoře s odtahem

Montáž digestoře s odtahem je trochu složitější. Nejprve totiž musíte vyřešit napojení na větrací šachtu, kudy budou páry odváděny pryč z kuchyně. Ovšem ani tato montáž není zase tak náročná. Každá digestoř je vybavena horním a bočním otvorem. Který otvor použijete, záleží na umístění digestoře. Nezapomeňte vždy ale ten druhý otvor uzavřít pomocí krytu, který se prodává společně s digestoří. Změřte si odtahovou hadici a podle jejího rozměru vyřízněte pomocí přímočaré pilky otvor do skříňky. Pomocí odtahové hadice propojte digestoř s větrací šachtou. Následně zapojte elektrospotřebič do zásuvky, nebo do elektroinstalace, ale to přenechejte elektrikářovi.

Kritéria výběru digestoře

Při výběru digestoře se řiďte podle toho, jak velkou máte kuchyň či prostor spojený s kuchyní. Důležitými parametry výběru odsavače par jsou výkon a hlučnost. Někteří výrobci taktéž nabízejí kontrolku pro nutnost výměny filtrů či diodové osvětlení, ale to už jsou spíše vychytávky. Záleží, co vše využijete a kolik jste ochotni do digestoře investovat.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.