Jak odstranit skvrny od rzi

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 25. 08. 2016,  0x


Fleky a skvrny potrápí čas od času každého, a to jak v domácnosti, tak na oblečení. Ten kdo má děti, tak jistě řeší problém skvrn na oblečení pravidelně. Jednou je to skvrna od zmrzliny, pak zase od trávy či ovoce.  Některé jsou více, jiné méně odolné. Někdy  stačí oblečení vyprat v obyčejném pracím prášku, někdy musíte využít vyzkoušených rad našich maminek a odstranění skvrn trochu pomoci. Občas je dokonce jednodušší se s oblíbeným kouskem rozloučit. Aby takových situací bylo co nejméně, přinášíme vám tipy, jak odstranit skvrny od rzi na oblečení i v domácnosti, které patří k těm odolnějším.

Skvrny od rzi na oblečení

Stačí se opřít o plot nebo pověsit prádlo na starý radiátor a na vašem oblíbeném kousku oblečení se mohou objevit skvrny od rzi. Tyto skvrny jsou těžko odstranitelné, ale rozhodně to není nemožné. Důležité je reagovat co nejrychleji. Nenechat skvrně čas se pořádně vpít do oblečení a uschnout. Jednoduchý recept, jak se takové skvrny zbavit, je nakapat na skvrnu od rzi citronovou šťávu a přidržet nad parou z vroucí vody. Nechte chvilku působit, poté oblečení vyperte. Skvrna by měla být pryč. Pokud tato varianta nepomůže, zkuste skvrnu posypat solí a zalít bílým octem, nechte působit a nakonec přežehlete přes bílý kapesník, poté vyperte. Na skvrny od rzi by měla působit i kyselina šťavelová, ale ta je nebezpečná, a proto se i těžko shání. Pamatujte si však, že skvrnu nesmíte nikdy třít. 

Skvrny od rzi v domácnosti

Rezavé skvrny se mohou objevit například na varných plotýnkách. Odtud je odstraníte tak, že skvrnu pokapete jedlým olejem a rozetřete papírovým ubrouskem. Můžete ovšem také použít opět tolik účinnou citronovou šťávu.

Rezavý nůž dokonale vyčistíte tím, že ho zapíchnete do cibule a chvíli ho tam necháte.

Rezavé skvrny ve vaně odstraníte buď již osvědčenou citronovou šťávou, nebo také můžete zkusit použít kyselinu solnou nebo již zmíněnou kyselinu šťavelovou.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.