Jak vyčistit rychlovarnou konvici
Přidal zuzanab, dne 7. 04. 2016, 0x
Když si kupujete v obchodě rychlovarnou konvici, obvykle vám prodavač na závěr poděkuje a popřeje, ať vám konvice dobře a dlouho slouží. Ovšem teče-li vám doma z kohoutku hodně tvrdá voda, varná konvice je zanesená vodním kamenem co by dup. A vy se ani nenadějete a musíte se pustit do jejího čistění.-- Jak vyčistit rychlovarnou konvici, aby vám opět začala chutnat káva a čaj v ní připravené a vy jste nemuseli při jejich konzumaci drtit kousky vodního kamene mezi zuby?
Odvápněním předejdete poškození konvice
Nejen, že vodní kámen v kávě vám zcela jistě nechutná, ale vodním kamenem zanesená rychlovarná konvice je v domácnosti také rizikový elektrospotřebič. Zanese-li se totiž čidlo rychlovarné konvice vodním kamenem, nemusela by se konvice v momentě varu sama vypnout. Odvápněním konvice lze předejít nejen jejímu poškozením, ale také ušetříte elektrickou energii a čas.
Použijte roztok kvasného octa
Pro očištění varné konvice od vodního kamene se nejvíce osvědčilo použití roztoku kvasného octa s vodou v poměru 1:1. Tímto roztokem konvici naplňte a konvici i s ním zahřejte k bodu varu, nechejte přejít varem, konvici odstavte a roztok v ní ponechejte přes noc až do druhého dne. Druhý den vydrhněte všechna místa s usazeným vodním kamenem pomocí starého zubního kartáčku. Roztok poté z konvice vylijte a důkladně konvici vypláchněte.
Ocet lze nahradit kyselinou citronovou
Pokud by se při prvním čištění nepodařilo odstranit všechen vodní kámen, celý cyklus s roztokem octa ještě zopakujte. Kvasný ocet můžete nahradit v roztoku s vodou také kyselinou citronovou. Jinak je postup při čištění konvice naprosto stejný. Odolávající usazeniny se zbavíte, když budete celý proces opakovat do úplného vyčištění konvice. Jako prevenci se vyplatí provádět tuto čisticí proceduru alespoň 1x týdně, zvláště pokud máte v domácnosti tvrdou vodu.
Komentáře:
Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.