Jak vybrat robotický vysavač

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 31. 05. 2016,  0x


Není to ještě tak dlouho, co jsme si říkali, že by bylo úžasné, kdyby za nás někdo vyluxoval. V dnešní době je to téměř již samozřejmost. Robotické vysavače zaplavily trh a pomáhají nám ulehčit alespoň od jedné z domácích prací. A protože i mezi robotickými vysavači se najdou rozdíly, podíváme se dnes na to, jak vybrat ideální robotický vysavač.

Kritéria výběru robotického vysavače

U výběru robotického vysavače je třeba zvážit zejména to, na co jej budete používat, respektive jaký typ podlahy bude vysavač luxovat. Většina robotických vysavačů si hravě poradí s tvrdými povrchy, jako je například dřevo, vinyl, dlažba, linoleum, kámen, PVC nebo laminát. V případě, že chcete vysávat i koberec, dejte si pozor na to, zda to daný robotický vysavač zvládne. Většina z nich však má problém s vláknem vyšším než 1,5 centimetru. Pokud máte doma hladkou podlahu, přijde vám vhod model s antistatickým mopem, který si poradí i s nejjemnějším prachem.

Kromě typu podlahy je však nutné zohlednit i velikost a členitost prostoru. Levnější modely si v některých případech s velmi členitým prostorem neporadí. Pokud máte složitěji členěný a větší byt či dům, dejte přednost robotickému vysavači s vyspělejší navigací. Na trhu jsou k dostání i robotické vysavače bez navigace, které jezdí náhodně. Bohužel tak pokryjí pouze okolo 70 % celkové plochy. Robotické vysavače, které disponují navigací či dalšími moderními vychytávkami, jako jsou kamery, senzory nebo lasery, dokáží vyluxovat až 98 % plochy.

Další požadavky na robotický vysavač

S volbou robotického vysavače rovněž souvisí i typ a kvalita filtrace, neboť ta rozhodujte o tom, jak jemný prach dokáže vysavač posbírat, dále typ a kapacita baterie, sací výkon, který může být v porovnání s klasickými vysavači podstatně nižší. Některé robotické vysavače mají i UV lampu, která ničí bakterie a roztoče. V neposlední řadě je třeba vybrat rotační kartáč. Na trhu jsou k dostání štětinové, jejichž nevýhodou je, že se do nich zamotávají vlasy a chlupy, a lamelové, které jsou poměrně hlučné, nicméně viditelně lépe čistí podlahu.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.