Jak rychle a dokonale uklidit

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 30. 05. 2016,  0x


Pozvala se k vám nečekaně návštěva a vám se v mžiku objevil před očima celý váš byt a ten nepořádek, jaký tam byl ráno, když jste jej opouštěli? Žádný stres! Pokud máte alespoň třicet minut, můžete zvládnout úklid celé domácnosti naprosto dokonale. Zajímá vás, jak rychle a dokonale uklidit byt či dům?

Tipy na rychlý a dokonalý úklid

Aby byl i rychlý úklid dokonalý, nezapomeňte, že musíte mít systém. Základní chybou je, že nejprve vyluxujete a poté stíráte prach. Pamatujte, že vždy musíte postupovat od shora dolů. Nejprve se proto zbavte všech pavučin na stropě, setřete prach ze všech viditelných ploch i vystavených předmětů, vyluxujte podlahu a nakonec ji vytřete, aby se krásně leskla. 

Vzhledem k tomu, že první dojem je důležitý, začněte s úklidem již v předsíni. V žádném případě nesmí návštěvu přivítat rozházené boty či neuspořádané kabáty. Pokud nemáte věšák a kabáty vždy dáváte do šatny nebo skříně, nezapomeňte, že si návštěva může všimnout neuspořádaného oblečení. Proto vše rychle schovejte. A když už jsme u oblečení, nezapomeňte dobře schovat nevyžehlené prádlo. To samé platí i v případě špinavého prádla, které samozřejmě patří do prádelního koše. V koupelně je třeba kromě umytí umyvadla a vany a vyleštění zrcadla také pověsit čisté ručníky a popřípadě doplnit mýdlo. Po koupelně je nutné taktéž vyčistit toaletu a doplnit zásobník na toaletní papír.

Během úklidu nezapomeňte ani na drobnosti

Kromě natřepaných polštářů na pohovce nezapomeňte ani na pečlivé setření prachu ze všech dekorací, rámů či fotografií. Pokud máte doma květiny, oberte z nich suché listy i uvadlé květy a samozřejmě je i zalijte.

Jakmile máte většinu místností hotových, je na řadě kuchyň. Pokud máte myčku, schovejte nádobí do ní. V opačném případě vás čeká ruční mytí nádobí. Čisté nádobí skliďte. Nakonec setřete kuchyňskou linku a vyneste odpadky.

Posledním krokem k dokonale uklizené domácnosti je umytí podlahy, nejlépe s nějakým voňavým přípravkem, který provoní váš byt. Pokud nic takového po ruce nemáte, můžete zapálit voňavou svíčku.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.