Jak udělat levandulový olej doma

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 23. 07. 2016,  0x


Vůni levandule má mnoho z nás spojenou s létem a dovolenou u moře. Levandule není však jen krásná a aromatická bylina, ale lze z ní připravit i řadu skvělých vychytávek, jako je například osvěžující levandulová limonáda či vynikající levandulový olej, na jehož výrobu se zaměříme právě v dnešním článku.

Účinky levandulového oleje

Jestliže rádi sportujete, měli byste se blíže seznámit s levandulovým olejem. Skvěle vám totiž pomůže ulevit od svalového napětí. V případě, že vás trápí nějaké zranění, levandulový olej taktéž napomáhá hojení ran a navíc je vynikající prevencí před vznikem nevzhledných jizev. Pokud trpíte bolestmi kloubů či revmatismem, zkuste sáhnout po levandulovém oleji, který zmírňuje bolest. Levandulový olej je pro svou specifickou a uklidňující vůni velice oblíbený i do aroma lampiček. V neposlední řadě má taktéž protizánětlivé účinky, a proto je vhodný i na ekzémy nebo nejrůznější vyrážky.

Suroviny pro přípravu domácího levandulového oleje

Základní surovinou pro výrobu levandulového oleje je samozřejmě olej. Velice oblíbený je především kvalitní olivový olej. Výborný je však i kokosový nebo mandlový olej. Mezi výhody těchto druhů olejů totiž patří blahodárné účinky na naši pokožku, pleť i organismus.

Dále budete samozřejmě potřebovat levanduli. Nejlepší je čerstvá, ale postačí případně i sušené květy.

Výroba domácího levandulového oleje

Do vámi vybrané sklenice vložte čerstvou nebo sušenou levanduli. Poté si na pánvi rozehřejte olej v takovém množství, které se vám vejde do vámi připravené sklenice. Jakmile je olej lehce zahřátý, zalijte jím levanduli ve sklenici. Sklenici s horkým olejem zakryjte kuchyňskou fólií a pořádně utáhněte gumičkou.

Levandulový olej je třeba nechat alespoň měsíc stát na chladném a tmavém místě. Jen tak se z levandule uvolní typické aroma a další látky. Nezapomeňte však každý den sklenici lehce protřepat. Jakmile je levandulový olej hotový, vyjměte levanduli a sklenici uzavřete.




Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.