Jak odstranit lepidlo po samolepce

Praktické rady

Přidal janapk, dne 20. 05. 2016,  0x


Různé samolepky jsou všude kolem nás: většina kupovaných věcí má na sobě nálepku s cenou, čárovým kódem nebo instrukcemi od výrobce. Občas je něco přilepené lepicí páskou, která po sundání zanechá stopy. Na čelní sklo auta lepíme dálniční známku, ovšem po roce, kdy ji potřebujeme sundat, narážíme na problém. Všechny nálepky po sobě zanechávají nevzhledné, často ještě lepivé stopy, kterých se potřebujeme zbavit.

Tipy na odstranění lepidla po nálepkách

1. Pára – Pokud je to možné, nahřejte nálepku dřív, než ji sundáte. Teplem lepidlo změkne a pomalým táhnutím za samolepku ji odstraníte. Pak stačí jen otření některým z čističů, abychom místo očistili od posledních zbytků lepidla.

2. Olej – Lepidlo po samolepce, kterou se nám nepovedlo sundat celou, pomažeme olejem a necháme ho chvíli působit. Pak ho prsty odlupujeme. Můžeme použít i sádlo, máslo nebo jiný mastný materiál. Ten pak opět vyčistíme běžnými prostředky na nádobí.

3. Ocet – Tento všestranný pomocník v domácnosti nezklame ani tentokrát. Zvlášť ze skleněných ploch odstraňuje lepidlo výborně. I kyselina citronová nebo nakrájený citron mají stejné účinky.

4. Líh – Líh a všechna rozpouštědla na bázi lihu můžete na odstranění lepidla po nálepkách také použít. Hadřík namočený lihem nechte chvíli působit na znečištěném místě, pak setřete.

5. Benzin – Tam, kde to podklad dovolí, použijte technický benzin. Stačí i ten do zapalovačů. Poradí si s každým lepidlem, takže jestli dosud nic nepomohlo, vsaďte na něj.

6. Lepicí páska – Zbyl vám na předmětu kousek papírové cenovky a vy ho prostě nemůžete dostat dolů? Přelepte ho širší lepicí páskou a tu následně strhnete. Odolný kousek papíru se strhne spolu s ní.

Tak, jako není na každé nálepce stejné lepidlo, na odstranění jeho zbytků není jen jeden univerzální postup. Doporučujeme tedy vyzkoušet, jaký bude vhodný na odstranění lepidla z předmětu právě pro vás.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.