Jak rozdělit pokoj na dva

Kutilové a zajímavé nápady

Přidal katerinadoul, dne 30. 05. 2016,  0x


Vaše děti povyrostly a vy byste jim rádi dopřály soukromí rozdělením jejich dětského pokoje na dva nebo byste rádi v části ložnice vytvořili oddělenou pracovnu? Ať už z jakéhokoliv důvodu potřebujete rozdělit místnost do dvou částí, máte na výběr dvě možnosti - trvalé řešení za pomoci příčky či dočasné řešení, které vám nabízí hned několik způsobů.

Jednoduché řešení, jak rozdělit pokoj na dva

Jedním z velice oblíbených řešení je využití panelového závěsu, který není nijak náročný na instalaci. Výhodou panelového závěsu, kterému se někdy říká japonský závěs, je i široká paleta barev a vzorů, díky kterým můžete zvolit takový design, který skvěle zapadne do daného interiéru. Vzhledem k tomu, že se však často hodí do obou nově vzniklých pokojů něco trochu jiného, je dobré sáhnout spíše po neutrálních tónech či motivech. Možná si říkáte, že místo panelového závěsu by rovněž šlo použít klasický závěs. Na rozdíl od běžných závěsů je však panelový závěs na konci vybaven zatěžkávací lištou, která zabraňuje krabacení závěsu. Výhodou panelových i klasických závěsů je, že je můžete kdykoliv sundat a přemístit dle potřeby.

Další tipy na rozdělení místnosti

Praktickým řešením, a to zvláště v případě rozdělení dětského pokoje, je použití příčky s využitím knihovny či policového regálu, který může sloužit například jako šatna. Každé vaše dítě tak může mít svůj prostor a zároveň úložný prostor pro oblečení či další věci. Tímto typem příčky lze rovněž oddělit ložnici od šatny či obývací pokoj od knihovny nebo pracovny.

Dalším způsobem rozdělení pokoje na dva je použití paravánu nebo zástěny, která nezabere mnoho místa a navíc ji můžete kdykoliv přesunout. Podobně jako závěsy i zástěny a paravány je možné pořídit v nejrůznějších dekorech, barevných kombinacích či vzorech. Paraván se navíc může skládat z jednoho i více křídel, a to buď pevných, nebo pohyblivých. Taktéž je na vás, zda dáte přednost obdélníkovému, oválnému či čtvercovému tvaru.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.