Jak otevřít zabouchnuté dveře

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 18. 05. 2016,  1x


Šli jste vynést odpadky nebo jste si jen skočili ke vchodovým dveřím vyzvednout dovezenou pizzu, ale při návratu vás čekalo nepříjemné překvapení v podobě zabouchnutých dveří? Věřte, že nejste první ani poslední. Zajímá vás, jaké máte v takové situaci na výběr možnosti?

Osvědčené rady na zabouchnuté dveře

Ještě než se pustíte do páčení či vyražení dveří, zamyslete se, zda jste přece jen někomu nesvěřili náhradní klíč od vašeho domu či bytu. Pokud ne, po této zkušenosti už náhradní klíč určitě mít budete.

Pokud se jedná o dveře od domu, pak můžete ještě případně využít otevřeného okna v přízemí. U bytu se pro změnu nabízí možnost využít otevřený balkon, kam byste se mohli dostat díky ochotnému sousedovi, který vám umožní přístup ze svého balkonu. Ovšem při tomto postupu buďte více než opatrní.

Co se týče pomoci z venku, máte dvě možnosti. První z nich je volat zámečníkovi. Tento postup je výhodný v tom, že když už k vám zámečník dorazí, dveře jsou zpravidla otevřeny během vteřinky, a to aniž byste měli poškozený zámek či dokonce dveře. Je však pravidlem, že ještě než se zámečník do otevírání dveří pustí, budete se muset prokázat nějakým dokladem, aby věděl, že skutečně otevírá dveře od vašeho bytu či domu. A v případě, že jste pouze vynášeli odpadky, je více než pravděpodobné, že u sebe nebudete mít občanku.

Horší situaci, než představují zabouchnuté dveře, může být to, že se vám v kuchyni právě něco vaří na plotně, nechali jste zapnutou žehličku či dokonce máte doma malé dítě. V takové chvíli neváhejte a zavolejte hasiče. Nikdy je však nevolejte jen z důvodu zabouchnutých dveří. Jednalo by se o zbytečný výjezd.

Tipy, jak otevřít zabouchnuté dveře svépomocí

A protože zámečník je poměrně drahá záležitost a ne vždy má momentálně čas, přinášíme vám pár rad, jak otevřít zabouchnuté dveře svépomocí. Jestliže jste alespoň trochu zručný, zvládnete dveře otevřít i sami.

Jednou z osvědčených metod představuje otevření dveří pomocí kreditní karty. Jestliže máte dveře pouze zabouchnuté, nikoliv zamčené, mělo by stačit pouze stlačení jazýčku. K tomu můžete využít jakoukoliv tenkou kartičku či plíšek, který budete mít po ruce. V případě, že se vám dveře podaří otevřít, zamyslete se do budoucna nad jejich lepším zabezpečením. Tento postup totiž dobře zná každý zloděj.

Další metodou otevření zabouchnutých dveří je takzvaný “bumping”. Tato metoda spočívá ve využití univerzálního klíče pro daný typ vložky. Jakmile tento klíč zasunete do zámku, stačí do něj několikrát ťuknout a zámek se vám na chvíli vrátí do odemčeného stavu a vy tak budete moct dveře otevřít.

V případě zabouchnutí bezpečnostních dveří ovšem budete pravděpodobně muset zvednout telefon a zavolat profesionály, neboť s tímto problémem si sami bohužel neporadíte.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .
dominik.self

dominik.self 02. 04. 2018 07:25:04
0

Nebo se prostě netrápit a zavolat zámečníka jako například tohoto : http://www.key-service.cz/ :DD