Šváby v domácnosti - jak se jich zbavit

Praktické rady

Přidal hmyz-prevence, dne 18. 05. 2016,  0x


Vyděsilo vás, že jste při přípravě snídaně narazili na ohavného švába? Můžete mít v domě uklizeno, jak chcete, pozvánkou do vaší domácnosti nemusí být pro šváby pouze nečistota a nepořádek. Vajíčka švábů si můžete úplně jednoduše přinést například na oblečení či v potravinách. Stejně tak se k vám mohou nastěhovat od sousedů či z restauračních zařízení, kde příliš nedbají na hygienu. Zajímá vás, co na šváby platí a s jakými zbraněmi je proti nim dobré vyrazit do útoku?


Jak odhalit, kde se šváby doma schovávají?

Jestliže si nejste jistí, kde se šváby u vás doma zdržují, vezměte si na pomoc baterku. Šváby se totiž bojí světla, a proto se vyskytují na tmavých místech. Rovněž jim vyhovuje teplé a vlhké prostředí. Ideálním stanovištěm švábů je tak prostor za topením či pod vanou. Ničím výjimečným nemusí být ani vaše spíž. Proto veškeré potraviny raději skladujte v uzavíratelných nádobách, kam se šváby nedostanou. Nápovědou o výskytu švábů vám také může být zápach připomínající mandle.

Preventivní kroky před usídlením švábů v domácnosti

Nikdo si jistě nepřeje, aby se mu v domácnosti promenádovali šváby. Proto se snažte preventivně zabránit tomu, abyste šváby nevědomky do domu či bytu přilákali. Kromě oblečení a potravin je častou příčinou výskytu švábů v domácnosti to, že si je přivezete z dovolené. Abyste tomu předešli, kufry z dovolené venku vždy důkladně vyklepejte a pořádně je zkontrolujte a raději ještě vysajte. Veškeré prádlo z kufrů či dalších zavazadel dejte ihned vyprat. Kromě toho je nezbytné v domě či bytě zkontrolovat všechna místa, kudy by se šváby mohli dovnitř dostat. Taková místa se snažte urychleně opravit například pomocí sádry.

Tipy, jak se zbavit švábů v domácnosti

V případě, že zjistíte, že se šváby dostali do spíže či dokonce do potravin, okamžitě veškeré nakažené potraviny vyhoďte. Co se týče lůžkovin či dalších textilií, pamatujte, že vše je nutné pořádně vyprat. Taktéž byste měli dbát na pravidelný úklid, který zahrnuje pravidelnou výměnu lůžkovin, a to alespoň jednou za měsíc.

K samotné likvidaci švábů můžete využít obyčejnou mističku se sladkou vodou nebo sirupem, který mají šváby rádi. Jakmile do mističky spadnou, už se z ní nedostanou a utopí se. Takto se dá poměrně jednoduše ale úspěšně zbavit švábů. Tuto nástrahu můžete ještě vylepšit tím, že mističku dokola omotáte mucholapkou, na kterou se šváby nachytají.

Dalším osvědčeným řešením je namočit hadr do piva. Tento hadr s pivním aroma položte švábům do jejich cestičky. Jakmile do něj nalezou, vezměte hadr a ponořte jej do vroucí vody.

Jestliže se vám nepodaří šváby zlikvidovat přírodní cestou, skočte do drogerie a pořiďte si speciální přípravky na hubení obtížného hmyzu, kam mimo jiné patří i šváby. Pokud ani to nezabere, na nic nečekejte a povolejte profesionály, kteří mají zaručené postupy, které vás švábů jednou provždy zbaví.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.