Jak zlikvidovat rybenky na záchodě

Praktické rady

Přidal janapk, dne 18. 05. 2016,  0x


Pokud jste objevili skutečnost, že vaši koupelnu s vámi obývají I nezvaní návštěvníci – rybenky, nemusíte z toho být nešťastní. Jejich výskyt je sice nepříjemný, rybenky samotné ale nepředstavují žádné nebezpečí. Naopak: živí se mimo jiné roztoči domácího prachu, takže nám vlastně pomáhají.

Jak se bránit proti rybenkám preventivně

Rybenky mají rády teplo kolem 22 – 27°C, vlhko a tmu. Z toho si lehce odvodíme, jak docílit toho, aby se k nám vůbec nenastěhovaly. Především se snažíme udržovat v bytě, především v koupelně, suché prostředí. Často větráme a vytíráme dosucha, hlavně v rozích nenecháváme mokro. V koupelně nepoužíváme podložky před vanou, nebo je po každém použití vysušíme a větráme. Na noc vanu a umývadla uzavřete zátkou, stejně tak i kuchyňský dřez. Jestliže objevíte praskliny v podlaze nebo poškozené lišty, utěsněte je tmelem, aby rybenky neměly snadný přístup.

Jak se zbavit rybenek

Pokud už rybenky ve vašem bytě jsou, můžete se jich zbavit několika jednoduchými a účinnými způsoby:

  1. Strouhané brambory rozprostřete na noviny a ty položte na podlahu v koupelně nebo tam, kde jste rybenky zahlédli. Využijte jejich slabosti pro škrob a sacharidy a nechte je, ať se do brambor přes noc zahrabou. Ráno pak je i s novinami vyneste ven.
  2. Borax je dost účinným prostředkem proti rybenkám. Smíchejte ho v poměru 1:1 s cukrem a nasypte na podlahu tam, kde se rybenky objevují. Ráno smeťte, vyneste ven a pro jistotu vytřete dezinfekcí.
  3. Používejte vůně, které jsou rybenkám nepříjemné. Můžete jim nastražit větvičky levandule, vanilku nebo citrusy. Pokud nemáte po ruce čerstvé citrusy nebo levanduli, stejnému účelu poslouží i esenciální olejíčky s těmito vůněmi. Během několika dní vás rybenky definitivně opustí. A vy máte dobrý pocit, že jste těmto, sice ošklivým ale užitečným, tvorům neublížili.Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.