Jak opravit řetízek horizontální žaluzie

Praktické rady

Přidal zuzanab, dne 7. 04. 2016,  0x


Vzhledem k tomu, že žaluzie jsou předměty, které jsou v našich domácnostech využívány takřka denně, a to i několikrát za den, je velmi pravděpodobné, že časem dojde k nějaké poruše či poškození. Ta nám pak brání v jejich bezproblémovém užívání. Někdy bývá náprava poměrně snadná a dostupná svépomocí.     

Jak na opravu řetízku horizontální žaluzie

Ovládací mechanismus horizontální žaluzie je vlastně totožný s řetízkem či šňůrkou, která žaluzie ovládá. Jakmile dojde k poruše ovládacího mechanismu, stane se to, že žaluzie jsou na jedné straně pokleslé anebo s nimi vůbec nelze pohybovat dolů či nahoru. V tom případě bude pravděpodobně zadřené kolečko, které vede ovládací řetízek. Nebojte se, i tentokrát vám poradíme,-- jak opravit řetízek horizontální žaluzie tak, abyste znovu plně zprovoznili stínění ve své domácnosti.

Možnosti nápravy

1.způsob

Jako první vyzkoušejte způsob, kdy více zaberete a přitom popotáhnete řetízek směrem nahoru a doleva. Následně totéž zopakujte na pravou stranu, kolečko by se vám mělo podařit uvolnit.

2. způsob

Pokud se nezdaří první pokus s obnovením funkce řetízku, vezměte si na pomoc bezpečné rozkládací schůdky, vylezte na nich do takové výšky, abyste měli horní okraj žaluzie v úrovni očí a zkuste si co nejlépe prohlédnout otvor, do nějž vstupuje ovládací řetízek či šňůrka. V otvoru by měla být vidět malá páčka anebo miniaturní kovové kolečko. Nyní budete potřebovat rovný malý šroubováček, pomocí něhož by se vám mělo podařit nadzdvihnout tento mechanismus. Poté už by se měl řetízek   nebo šňůrka dát uvolnit.   

 

 




Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.