Jak vyžehlit košili

Praktické rady

Přidal janapk, dne 24. 08. 2016,  0x


Jsou mezi námi jedinci, které žehlení baví. Většina z nás ale tuto činnost rozhodně nevyhledává, a když už musí něco vyžehlit, snaží se to udělat rychle a efektivně. Žehlení košil je oříšek, se kterým se často potýká i zdatná hospodyňka.

Seznamte se s některými užitečnými tipy, aby i pro vás bylo vyžehlení košile snadnou záležitostí.

Postup žehlení košile

Aby byl výsledek optimální, je dobré dodržet pořadí žehlení jednotlivých částí košile. Nejdříve začínáme se zdvojenými částmi, to je límec, manžety, knoflíková část a léga.

Límec začněte žehlit uprostřed a opatrně postupujte ke krajům. Dávejte pozor, aby se vám látka nehrnula do záhybu. Totéž opakujte i z druhé strany límce. Stejným způsobem vyžehlete obě manžety. Pak špičkou žehličky opatrně srovnejte místa mezi knoflíky, následně přežehlete dírkovou část – légu. Také kapsička, pokud ji košile má, se musí důkladně vyhladit, pravděpodobně ji budete muset přejet žehličkou několikrát.

Dále vyžehlíme přední díly a záda. Postupujeme od ramenních švů dolů ke spodnímu lemu. Nakonec zbývají rukávy. Látku si vyrovnáte tak, že rukáv vytáhnete za manžetu a průramek. Poté ho rukou uhladíte a přejedete žehličkou.

Tipy pro usnadnění žehlení košil

Pokud nemáte rádi na rukávech zřetelný překlad (puk), je dobré žehlit košili na žehlícím prkně s nástavcem pro rukávy. Celkově je pohodlnější žehlit ji na prkně.

Pro snadnější žehlení používejte aviváž nebo tekutý škrob. Také je k dostání sprej pro usnadnění žehlení, který na látce vytvoří jemný film, díky němuž se prádlo urovná, žehlička po něm hladce přejíždí a navíc se šetří vlákna.

Pořiďte si žehlícího panáka. Tento elektrický pomocník ochotně vyžehlí vaše oděvy bez jediného faldu, nemusíte je ani sušit.

Pokud sušíte prádlo v sušičce, žehlení je o dost jednodušší. Prádlo ze sušáku se vám bude žehlit lépe, pokud ho před pověšením protřepete a na sušáku pořádně vyrovnáte. Také ho včas sundejte, přeschlé se žehlí mnohem déle.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.