Jak odstranit zápach z koberce

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 21. 04. 2016,  0x


Vylilo se vám na koberec víno či v horším případě snad mléko? Nebo je zkrátka z vašeho koberce jen cítit opotřebovanost či přítomnost domácích mazlíčků. Pokud po koberci dennodenně chodíte, dříve nebo později bohužel ztratí svou svěží vůni. Své totiž udělá i pot od nohou. Zajímá vás, jak se ale nepříjemného zápachu zbavit a získat tak zpět voňavý koberec?

Tipy na odstranění zápachu z koberce

Jestliže máte v pokoji jen menší koberec, který lze bez problémů stočit a pověsit na balkon nebo zahradu, máte z poloviny vyhráno. Pravidelným větráním totiž z koberce dostanete zápach či zatuchlinu. Nezapomeňte, že koberec musíte vždy pověsit rubovou stranou nahoru. Jedině tak zabráníte, aby barvy na sluníčku nevybledly. Pokud je však z koberce stále cítit zápach a větrání nepomohlo, zkuste na něj použít roztok připravený z vody a octa. Ačkoliv má ocet specifickou a mezi lidmi ne příliš oblíbenou vůni, pomůže vám zbavit se nepříjemného zápachu z vašeho koberce. Koberec dejte nakonec ještě pořádně uschnout na vzduch.

V případě, že máte velký koberec či dokonce koberec přes celou místnost, se kterým nelze nijak manipulovat, přichází na řadu čištění. Ideální je suché, neboť jak jste už možná zjistili, vlhko zápach ještě více zvýrazní a to nikdo z vás určitě nechce. Přes noc je rovněž dobré koberec posypat obyčejnou jedlou sodou, která nejen nasaje nepříjemný pach, ale zároveň pomůže oživit barvy a případně vás zbavit i nepříjemných roztočů, které se v koberci mohli usadit. Druhý den jedlou sodu důkladně z koberce vyluxujte.

Nejhorší zápach je u koberců způsoben především rozlitím nejrůznějších tekutin. Abyste pozdějšímu zápachu předešli, snažte se vždy rozlité tekutiny odstranit a koberec následně vyčistit. Čím více se vzniklých nečistot zbavíte, tím později budete mít menší práci s likvidováním nepříjemného zápachu.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.