Jak odstranit žvýkačku z kalhot a oblečení

Praktické rady

Přidal janapk, dne 17. 04. 2016,  0x


Znáte to taky: sedíte v parku na lavičce, nebo třeba v tramvaji, a když se chcete zvednout, zjistíte, že jste přilepení žvýkačkou. Občas takové překvapení zaskočí každého z nás. Maminky dítek školou povinných tento problém řeší často. Dá se ale žvýkačka odstranit z oblečení tak, aby po ní opravdu nezůstala ani stopa?

Tipy na odstranění žvýkačky

Na internetu najdete „zaručených“ způsobů, jak se zbavit žvýkačky hodně. Některé jsou až neuvěřitelné: vařením oblečení ve vodě, potíráním látky vařícím octem, nanesením burákového másla, použití čističů na bázi oleje… Možná tak žvýkačku skutečně odstraníte, často ale za cenu nenávratného poškození oblíbeného kousku oblečení. Dalším doporučeným způsobem je položit oblečení na kus lepenky žvýkačkou dolů a přežehlit. Žvýkačka by se měla odlepit od látky a nalepit na karton. Napadá mě, jak ta žvýkačka pozná, že se má pustit látky a chytit lepenky? Spíš bych čekala, že se na oblečení víc rozmaže a navíc ho přilepí k lepence. Tudy asi taky cesta nevede. 

Jednoduché odstranění žvýkačky z oděvu 

Nejjednodušším způsobem jak zbavit své oblečení žvýkačky je zmrazit ji. Pokud je to možné, dáme oblečení se žvýkačkou do mrazáku a necháme tak dlouho, až žvýkačka ztvrdne a jde vydrolit. Podobným způsobem ji odstraníte i z koberce nebo čalounění, jen použijete na postižené místo ledovou kostku. Tento jednoduchý a opravdu účinný způsob mám jako matka čtyř dětí prověřený. 

Někdy je ale žvýkačka do látky úplně vmáčklá a rozmázlá, že ani po zmrazení nejde odstranit. V takovém případě použijeme silný odmašťovač, jaký běžně koupíme v drogerii. S úspěchem vyzkoušené je žlučové mýdlo, čističe na lihové bázi i benzín. Vzhledem k tomu, že skutečně k odstranění žvýkačky stačí koncentrovaný prostředek na nádobí, není nezbytné benzín obstarávat a vystavovat se vdechování jeho výparů.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.