Jak vyčistit zašlou vanu

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 26. 04. 2016,  0x


Zdá se vám, že vaše vana již ztratila lesk a začíná působit zašlým a špinavým dojmem i přesto, že ji pravidelně čistíte? Vana je tématem, kterým se dříve nebo později musí zabývat každá hospodyňka. Častým používáním vana trpí, nicméně nemusíte sahat po žádných drastických prostředcích plných chemie. Vanu zvládnete hravě vyčistit i díky domácím pomocníkům. A jakým? To a mnohem více se dozvíte v dnešním článku.

Tipy na čištění zašlé vany

Na více či méně špinavou, šedivou nebo zašlou vanu skvěle působí obyčejný ocet. Buď můžete zvolit postup, že si připravíte vlažný roztok vody s octem a začnete jím jemně drhnout vanu. Jednodušším způsobem však je napustit vanu horkou vodou a vylít do ní přibližně tři litry octa. Ocet nechte takto působit klidně i čtyři hodiny. Jestliže se vám zdá, že ocet bude na vaši vanu málo účinný, přidejte do vody s octem ještě čtyři až pět lžic jedlé sody. Ocet má kromě čistících vlastností také dezinfekční účinky. Jakmile vanu vypustíte, vezměte si houbičku a vanu ještě umyjte prostředkem na nádobí, práškem na nádobí nebo pracím práškem. Nakonec vanu důkladně vypláchněte.

Objevila se vám ve vaně nějaká skvrna? Připravte si roztok z jedlé sody a peroxidu vodíku, a to v poměru 1:1. Tímto roztokem polijte fleky ve vaně a nechte jej působit 30 až 40 minut. Poté skvrny spolu s roztokem otřete jemným hadříkem a celou vanu důkladně omyjte. V případě, že vaše vana obsahuje mnoho různých fleků, můžete roztok jedlé sody a peroxidu vodíku nanášet pomocí rozprašovače, čímž si urychlíte práci.

Na klasickou a ne příliš zašlou špínu ve vaně dobře působí i obyčejný šampon. Díky svému složení dokáže účinně odstranit mastnotu, která je nejčastějším předpokladem pro vznik skvrn.

Čistotu a lesk vaší vaně však vrátí i grep v kombinaci se solí. Nejprve si sprchou navlhčete celou vanu. Rozpůlený grep si posypte přibližně 60 g hrubozrnné soli. Sůl můžete zároveň i rovnoměrně rozvrstvit po celé ploše vany. Jemným stlačením grepu se solí projíždějte vanu. Dle potřeby grep ještě dodatečně posypte solí. Grep vanu nejen krásně vyčistí, ale zároveň ji dodá i svěží vůni.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.