Jak odstranit skvrny od čokolády

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 21. 04. 2016,  0x


Pod spojením skvrna se jistě každé hospodyňce zježí vlasy na hlavě. Není se čemu divit, zašlé skvrny a fleky se bohužel jen těžko dostávají z oblečení, pohovky, koberce či jiných věcí. Najdou se ale případy, kdy není třeba věšet hlavu. Například takové skvrny od čokolády lze za pomoci několika triků dokonale odstranit. Tak proč to nezkusit?

Tipy na odstranění skvrn od čokolády

Pokud si rádi pochutnáváte na čokoládě či výrobcích z ní, je velice jednoduché přijít k nějaké nepříjemné skvrně. Čokoláda totiž taje při poměrně nízkých teplotách a navíc obsahuje kakaové máslo a mléčnou sušinu, přičemž obě tyto suroviny bohužel zanechávají skvrny.

Jestliže jste si skvrny nevšimli včas, ještě máte šanci to napravit. Začněte tím, že opatrnými a šetrnými pohyby se pokusíte zaschlou skvrnu od čokolády odstranit za pomoci nožíku či lžičky. Na flek, který po čokoládě zůstal, naneste mýdlo a jemným hadříkem po namydlené skvrně přejíždějte. Skvrna od čokolády by měla v důsledku rozpuštění zmizet. Nakonec oblečení vymáhejte pod proudem čisté vody a dejte vyprat. Jestliže se bojíte, že skvrna nepustí, ještě před vypráním ji pokapejte vymačkanou šťávou z citronu.

V případě, že jste skvrnu zachytili ještě čerstvou, postižené místo okamžitě namočte do mléka, které by mělo hnědý flek zlikvidovat. Poté oblečení se skvrnou ještě vyperte v mýdlové vodě. Pokud doma výjimečně nemáte mléko, můžete oblečení zkusit vyčistit za pomoci pouhého prostředku na nádobí. Postupujte tak, že nejprve zašpiněné místo pokapete saponátem a poté jej namočíte do vlažné vody.

Zaručené triky na odstranění čokolády z oblečení

Zajímavým tipem na odstranění čokolády z oblečení je, že oblečení s flekem dáte ztuhnout do mrazáku. Jakmile je skvrna od čokolády ztvrdlá, opatrně ji seškrábněte. Pokud je třeba flek ještě trochu dočistit - na to použijte jemný hadřík a vlažnou vodu se solí.

Pokud se skvrn od čokolády nemůžete stále zbavit, je na řadě čistý benzín, kterým skvrnu opatrně vyčistěte. Aby vám na oblečení či ubrusu nezůstal žádný flek, krouživými pohyby jej ještě dočistěte za pomoci roztoku z octa a lihu, a to v poměru 1:1.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.