Jak vyčistit sklokeramickou desku

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 15. 04. 2016,  0x


Rádi zkoušíte nové recepty, ale před vařením vás nejednou odradilo nejen nekonečné množství použitého nádobí, ale také sklokeramická deska plná připálenin a zaschlých zbytků? Bohužel kombinace vysokých teplot, mastnoty a prachu, který se na varné desce během dne usadil, ztěžují její čištění. Dnes vám však prozradíme pár dobrých a účinných rad.

Tipy na čištění sklokeramické desky

Ideální situací by bylo, kdybyste sklokeramickou desku mohli vypnout vždy, když vám na ni nastříká rozpálený olej, vylije se polévka či se na ni objeví jakákoliv skvrna, a ihned se pustit do jejího čištění. Bohužel takto to ale většinou nefunguje. Než se ale pustíte do čištění varné desky, zapomeňte na veškeré ostré předměty, které by mohly desku poškodit. To samé platí i v případě drátěnky! 

Pamatujte však, že když omylem položíte na desku nějaký plastový předmět či třeba obyčejný igelitový pytlík, desku musíte v každém případě okamžitě vypnout a ještě za tepla odstranit roztavený předmět a zbytek nečistot. Jestliže se ale jedná o běžné a ne moc dlouho zaschlé skvrny od jídla, měli byste si vystačit s běžným hadříkem nebo houbičkou a saponátem, který dobře rozpustí mastnotu. Zaschlé zbytky je rovněž možné odstranit díky vymačkané citrónové šťávě nebo kyselině citrónové, která špínu po pár minutách naleptá tak, že nakonec ji poměrně jednoduše dostanete pryč z varné desky.

Kdy již hadřík na sklokeramickou desku nestačí?

Na tvrdší nečistotu a připáleny bohužel klasické čištění někdy stačit nemusí. V takovém případě je dobré sáhnout po speciální škrabce na varnou desku, která si s většinou skvrn a zašlých nečistot hravě poradí. Poté opět vezměte hadřík a saponát a varnou desku ještě důkladně vyčistěte. Nakonec desku omyjte čistou vodou a vyleštěte pomocí papírových utěrek. Uvidíte, že se sklokeramická deska bude opět blýskat čistotou.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.