Jak odstranit vteřinové lepidlo

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 26. 04. 2016,  0x


Podařilo se vám odlomit ouško od vašeho oblíbeného hrníčku či se vám stala doma nějaká jiná nehoda, kterou obvykle během chvíle napravíte díky vteřinovému lepidlu? Vteřinové lepidlo je zkrátka univerzální pomocník, který nám usnadňuje život. Jde jím slepit nejrůznější předměty či jejich částí. Stinnou stránkou vteřinového lepidla je však fakt, že schne tak rychle, že nám někdy omylem uvízne na kůži nebo dalších věcech. Dnes se proto zaměříme na ověřené postupy, jak odstranit vteřinové lepidlo.

Tipy na odstranění vteřinového lepidla z kůže

První pomocí, která vaši kůži zbaví vteřinového lepidla, představuje horká voda. Ponořte do ní ruce a nechte vodu udělat své. Důsledkem tepla se ruce začnou potit a vteřinové lepidlo se postupně uvolní. Buďte však trpěliví, může to chvíli trvat. To na rozdíl od horké vody, aceton působí velice rychle a efektivně. Stačí je jen nanést na postižené místo a lepidlo je během okamžiku rozpuštěné. A protože na vteřinové lepidlo dobře funguje mastnota, neváhejte na ruce použít i obyčejný olej.

Ne moc příjemným, zato účinným řešením je použití tužky a pilníku. Tento postup vyzkoušejte za situace, kdy se vám podaří slepit prsty k sobě. Za pomoci tužky opatrně oddělte prsty od sebe. Pilníkem pak odstraňte zbytky lepidla. To samé platí v případě, že se vám vteřinové lepidlo dostalo i na nehty.

Jakmile vteřinové lepidlo z rukou odstraníte, nezapomeňte je ošetřit krémem, který je zvláční a zjemní. 

Zbavte se vteřinového lepidla

Jestliže vám kapka vteřinového lepidla omylem přistála i na šatech, je dobré je okamžitě vymáchat v horké vodě. U odolných látek se nemusíte bát použít ani aceton, který je rovněž vhodný na odstranění sekundového lepidla ze dřeva.

Dalším častým materiálem, který může být omylem potřísněn vteřinovým lepidlem, představuje sklo. Na to je ideální použít žiletku. Na plast pro změnu použijte hadřík namočený v lihu.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.