Jak zalepit bazén

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 19. 08. 2016,  0x


Koupání, dovádění ve vodě či relaxování - to vše k létu neodmyslitelně patří. Pokud však máte bazén z PVC fólie, můžete se často potýkat s nepříjemným problémem. Tento typ bazénu se bohužel dá velice snadno poškodit, ať už při běžném čištění či manipulaci se schůdky nebo ji mohou poškodit děti při jejich skotačení. Určitě se vám tedy budou hodit tipy na to, jak zalepit bazén.

Čím zalepit bazén

V první řadě musíte vybrat správné lepidlo. A protože je to velice důležitý krok, rozhodně jej nepodceňujte. Vhodné je použít lepidlo na bázi polyuretanového kaučuku, které odpovídá vysoké kvalitě a je odolné vůči vodě i teplotní výkyvům. Některá lepidla mají dokonce již průhlednou silnou záplatu z měkčeného PVC. To vám usnadní práci, neboť nemusíte shánět vhodnou záplatu.

Jak postupovat při lepení bazénu

Pokud je tedy záplata u lepidla dostatečně velká, což znamená alespoň o 1 cm větší než je poškození bazénu, můžete se pustit do opravy. Místo, na které budete nanášet lepidlo, musí být především suché, čisté a odmaštěné. K odmaštění použijte speciální odmašťovače, abyste si bazénovou folii nenaleptali. Odmašťovač nastříkejte jak na poškozené místo, tak na záplatu, a poté otřete. Jakmile bude vše hotové, můžete začít lepit.

Jelikož používáte kontaktní lepidlo, musíte ho nanést na oba body, tedy poškozené místo i záplatu. Lepidla naneste přiměřené množství, aby vám nestékalo do bazénu. Přibližně 10 – 15 minut nechte odpařovat rozpouštědlo z lepidla, až poté pokračujte. Vezměte záplatu a silně ji přitisknete na poškozené místo, vyměřte si to přesně, jelikož oprava už nebude možná. Přitlačte ji co nejsilněji. Poškozené místo je dobré ještě přejet válečkem. 

Jak zalepit díru v bazénu pod vodou

I s poškozením pod vodou si takové lepidlo poradí. Lepidlo musíte nanést pouze na záplatu, kterou pak pod vodou přitlačíte na poškozené místo a vše je opraveno. Oprava pod vodou nemá takovou pevnost, ale běžné koupání bez obav vydrží. Dávejte si ovšem po dobu dvanácti hodin pozor, abyste na spoj nestoupali.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.