Jak vyčistit zámkovou dlažbu

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 26. 04. 2016,  0x


Tvoří většinu příjezdových cest, parkovacích míst před domem, podlahu pergoly či terasy nebo chodník do zahrady. Zámková dlažba má zkrátka široké využití. Pro svou praktičnost se stala velice oblíbeným materiálem. Bohužel i tato na první pohled odolná podlaha časem trpí vlivem venkovních podmínek, jako je déšť, sníh, vlhkost, UV záření nebo mráz. Ale to není vše, podlaha může časem dokonce začít prorůstat mechem nebo se na ní mohou začít objevovat plísně. A protože nikdo nechce mít před domem nevzhlednou dlažbu, dnes vám poradíme, jak ji jednoduše vyčistit.

Tipy na čištění zámkové dlažby

Zámkovou dlažbu lze poměrně jednoduše vyčistit za pomoci vysokotlakého čističe. Silný proud vody dokáže rychle a efektivně zbavit zámkovou dlažbu veškerých nečistot. Negativní stránkou však je, že mnohdy dojde i k nechtěnému vyplavení písku ze spár. Proto buďte s tímto způsobem čištění opatrní.

Na rostliny či mechy, které se časem mohou objevit ve spárách, si vezměte na pomoc vroucí vodu s octem. Po dvou až třech dnech od aplikace tohoto roztoku rostlinky zežloutnout a půjdou jednoduše ručně odstranit.

Pryč se skvrnami ze zámkové dlažby

Pokud se vám podařilo na zámkovou dlažbu vylít například motorový olej, vezměte si savý hadřík a skvrnu z dlažby co nejrychleji odsajte. Poté si připravte nějaký savý materiál - ideální jsou například piliny, jedlá soda nebo případně i stelivo pro kočky namočené do acetonu nebo ředidla, a tím skvrnu zasypte. Tento materiál je třeba na skvrně nechat ležet alespoň několik hodin, nejlépe však jeden až dva dny. Nezapomeňte jej zároveň něčím zatížit. Poté vezměte smetáček a piliny s nasátým olejem důkladně zameťte. 

Dalším způsobem odstranění oleje ze zámkové dlažby je klasické čištění. Aby se olejová skvrna nešířila po dlažbě dál, postříkejte její okolí vodou. Na čištění olejového fleku budete potřebovat prostředek na nádobí a nějaký kartáček, kterým saponát rozetřete po skvrně tak, až vznikne bohatá pěna. Nakonec je vhodné vzít vysavač na mokré vysávání a skvrnu vyluxovat. Pokud jej nemáte, opláchněte skvrnu vodou.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.