Jaké dveře do interiéru

Praktické rady

Přidal janapk, dne 21. 05. 2016,  0x


Doba, kdy v panelákových bytech byly všude stejné dveře, je naštěstí definitivně pryč. Dnešní výrobci dveří mají tak širokou nabídku, že je dobré se před koupí zastavit a promyslet, jaké vlastně jsou pro vás ty nejvhodnější.

Jak vybrat správné dveře bytu

Dveře vybíráme podle několika kritérií, které si postupně probereme:

Materiál – podle toho, do které místnosti dveře pořizujeme, budeme vybírat povrchovou úpravu i výplň dveří. Do koupelny jsou vhodné dveře lakované, aby se do nich nedostala vlhkost. Ložnice a pokoje děti by měly být odhlučněné, takže je dobré vybrat dveře protihlukové s posílenou výplní. Nejoblíbenější povrchovou úpravou jsou v současnosti umělé, mechanicky odolné materiály, které věrně napodobují přírodní povrchy, a to včetně trojrozměrné struktury dřeva. Navíc jsou mnohem odolnější než dýhy. Náplň do bytových dveří pak nejčastěji bývá voština, protože je lehká. V bytech, v nichž žijí děti, je lepší volit dveře odolnější proti nárazu, proto budou lepší dřevěné. i když jsou těžší.

Typ – opět v závislosti na místnosti, pro kterou jsou dveře určeny, vybíráme dveře otočné, posuvné po zdi nebo posuvné do pouzdra. U otočných dveří musíme počítat s dostatkem prostoru před nimi kvůli otvírání. Tam, kde potřebujeme šetřit místem, volíme raději posuvné dveře. Podle nutnosti propouštět světlo pak volíme dveře se skleněnými výplněmi.

Design – asi nejdůležitější hledisko pro většinu z nás. Dveře by měly ladit s podlahou i se zařízením interiéru. Proto je vybíráme buď se stejnou povrchovou úpravou, jakou má nábytek v pokoji, tudíž s ním dveře splynou, nebo je necháme v prostoru vyniknout pro svůj zajímavý design. Zásadně by měly být dveře v celém bytě ve stejném stylu, můžou se ale lišit v barvě nebo velikosti zasklených ploch. Do současných interiérů pak volíme moderní design dveří, k rustikálnímu zařízení vybereme spíš masiv nebo dveře v retro úpravě.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.