Jak odstranit skvrny od propisky

Praktické rady

Přidal janapk, dne 14. 05. 2016,  0x


Jsou trvanlivé a urputné. Běžným praním se odstranit nedají a většina čističů skvrn je v boji s nimi naprosto neúčinná. Skvrny od propisky jsou noční můrou všech žen a je jedno, jestli se čáry z propisovačky objeví na světlé košili nebo na sedací soupravě. Výsledek je stejný: nastává velký problém s jejím vyčištěním.

Odstranění skvrn od propisovačky

Než začnete utrácet za drahé a často neúčinné čističe skvrn a prací prostředky, zkuste některý z prověřených tipů, jak odstranit flek od propisky:

Líh opravdu dobře rozpouští skvrny od propisovačky na oděvu. Houbičkou nebo hadříkem namočeným v mírně zahřátém lihu potíráme místo, dokud skvrna nevybledne. Následně vypereme v dobrém pracím prostředku nebo mýdlem. Účinná je též směs lihu a citronové šťávy v poměru 2:1. Jestliže stále zůstává zřetelný flíček, můžeme ho vybělit peroxidem vodíku. Ten je běžně dostupný v prodejnách s drogistickým zbožím. Po vyprání je skvrna od propisky pryč.

Skoro zázračně působí na skvrny způsobené propisovačkou lak na vlasy. Stačí dostatečné množství nastříkat na postižené místo a nechat chvíli působit. Skvrna povolí a rozpije se. Potom vypereme v teplé vodě mýdlem a nakonec ještě vypereme v pračce zbytky laku. Čáry od propisovačky zmizí beze zbytku, na látce nezůstane ani mapa po laku. Stejným způsobem odstraníme flek z podlahy, kůže nebo koženky.

Takto můžeme odstranit skvrny čerstvé. Pokud jsme prádlo před tím již prali, lak na vlasy už účinný není. Starší a zaprané skvrny se už beze stopy vyčistit nedají.

Přípravky na odstranění skvrn od propisky

Chemické přípravky a různé čističe skvrn v souboji s propisovačkou bohužel opravdu selhávají. Dobrého výsledku dosáhneme jen s přípravkem Vanish na koberce a čalounění. Ostatní neprokazují žádný účinek, proto je v případě skvrny od propisky zbytečné za ně utrácet.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.