Vysavač popela - jaký vybrat

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 20. 06. 2016,  0x


Už vás nebaví, že při odstraňování popela z krbu či krbových kamen je popel všude, kam se podíváte. Co si budeme povídat, vyklízení popela pomocí obyčejné lopatky není žádná hitparáda, a proto se dnes podíváme na zoubek vysavačům na popel a tomu, podle čeho vybrat ten nejvhodnější.

Proč si pořídit vysavač popela?

Vzhledem k tomu, že málokomu se líbí, když se popel při vyklízení roznese po celé místnosti, a proto stále více osob sahá po praktickém krbovém vysavači popela a sazí. Hlavní výhodou je tak samozřejmě pohodlnější a efektivnější odstraňování popela z krbu, otevřeného ohniště či krbových kamen. Kutilové jistě ocení, že vysavač popela nejednou využijí i k uklizení jemného prachu či poprašku, který se jim nahromadil například v jejich dílně nebo na zahradě. Pamatujte však, že vysavače popela neslouží k zachycování objemnějších nečistot.

Jak vybrat vysavač popela

Na výběr máte dva základní typy vysavačů popela, a to s motorem nebo bez motoru. Výhodou vysavače popela bez motoru je především jeho cena, která je oproti vysavačům s motorem podstatně nižší. Vysavač popela pracuje de facto na principu klasického vysavače, nicméně je vybaven speciální zachycovací nádobou pro jemný popel a saze. V případě, že se chystáte ušetřit, jistě váš potěší, že je nutné zakoupit si pouze odlučovací nádobu na popel a saze, kterou jednoduše napojíte na váš domácí vysavač. Díky filtru na odlučovací nádobě se nemusíte bát, že by se do vašeho vysavače dostal popel či saze. Jakmile zapnete vysavač, popel a saze okamžitě směřují do zachycovací kovové nádoby.

Když bychom měli shrnout výhody vysavače popela bez motoru, tak se bezpochyby jedná o finančně poměrně nenáročné řešení, které vám ovšem podstatně usnadní odstraňování popela a sazí, a to s minimální prašností.

Mnohem praktičtější je však samozřejmě vysavač popela s motorem. Abyste si ale domů přinesli spotřebič, se kterým budete opravdu spokojení, nezapomeňte zohlednit parametry, jako je například výkon vysavače, množství a typy filtrů či to, zda dokáže vysavač odstranit i žhavý popel. Na rozdíl od vysavače popela bez motoru nepotřebujete k zapojení vysavače s motorem žádných dalších zařízení, neboť je vybaven vlastním motorem. Jakmile vysávání popela a sazí dokončíte, nádobu s nečistotami jednoduše vysypte. V případě některých modelů ji můžete dokonce vypláchnout vodou.

Připravte se však, že vysavač popela s motorem je oproti bezmotorovému typu finančně náročnějším řešením. Na druhou stranu vám podstatně usnadní práci s vyklízením vašeho krbu.

Speciální vysavače popela a sazí

Ačkoliv jsou některé vysavače určeny i pro vysávání žhavého popela, k odstraňování žhavých uhlíků slouží především průmyslové nebo centrální vysavače, které jsou vybaveny tak, aby nedošlo ke vznícení nádoby nebo jiné části vysavače, která přijde do kontaktu se žhavým popelem.

Udělejte si radost originálním tričkem od Psí úsměv

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.