Vysavač popela - jaký vybrat

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 20. 06. 2016,  0x


Už vás nebaví, že při odstraňování popela z krbu či krbových kamen je popel všude, kam se podíváte. Co si budeme povídat, vyklízení popela pomocí obyčejné lopatky není žádná hitparáda, a proto se dnes podíváme na zoubek vysavačům na popel a tomu, podle čeho vybrat ten nejvhodnější.

Proč si pořídit vysavač popela?

Vzhledem k tomu, že málokomu se líbí, když se popel při vyklízení roznese po celé místnosti, a proto stále více osob sahá po praktickém krbovém vysavači popela a sazí. Hlavní výhodou je tak samozřejmě pohodlnější a efektivnější odstraňování popela z krbu, otevřeného ohniště či krbových kamen. Kutilové jistě ocení, že vysavač popela nejednou využijí i k uklizení jemného prachu či poprašku, který se jim nahromadil například v jejich dílně nebo na zahradě. Pamatujte však, že vysavače popela neslouží k zachycování objemnějších nečistot.

Jak vybrat vysavač popela

Na výběr máte dva základní typy vysavačů popela, a to s motorem nebo bez motoru. Výhodou vysavače popela bez motoru je především jeho cena, která je oproti vysavačům s motorem podstatně nižší. Vysavač popela pracuje de facto na principu klasického vysavače, nicméně je vybaven speciální zachycovací nádobou pro jemný popel a saze. V případě, že se chystáte ušetřit, jistě váš potěší, že je nutné zakoupit si pouze odlučovací nádobu na popel a saze, kterou jednoduše napojíte na váš domácí vysavač. Díky filtru na odlučovací nádobě se nemusíte bát, že by se do vašeho vysavače dostal popel či saze. Jakmile zapnete vysavač, popel a saze okamžitě směřují do zachycovací kovové nádoby.

Když bychom měli shrnout výhody vysavače popela bez motoru, tak se bezpochyby jedná o finančně poměrně nenáročné řešení, které vám ovšem podstatně usnadní odstraňování popela a sazí, a to s minimální prašností.

Mnohem praktičtější je však samozřejmě vysavač popela s motorem. Abyste si ale domů přinesli spotřebič, se kterým budete opravdu spokojení, nezapomeňte zohlednit parametry, jako je například výkon vysavače, množství a typy filtrů či to, zda dokáže vysavač odstranit i žhavý popel. Na rozdíl od vysavače popela bez motoru nepotřebujete k zapojení vysavače s motorem žádných dalších zařízení, neboť je vybaven vlastním motorem. Jakmile vysávání popela a sazí dokončíte, nádobu s nečistotami jednoduše vysypte. V případě některých modelů ji můžete dokonce vypláchnout vodou.

Připravte se však, že vysavač popela s motorem je oproti bezmotorovému typu finančně náročnějším řešením. Na druhou stranu vám podstatně usnadní práci s vyklízením vašeho krbu.

Speciální vysavače popela a sazí

Ačkoliv jsou některé vysavače určeny i pro vysávání žhavého popela, k odstraňování žhavých uhlíků slouží především průmyslové nebo centrální vysavače, které jsou vybaveny tak, aby nedošlo ke vznícení nádoby nebo jiné části vysavače, která přijde do kontaktu se žhavým popelem.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.