Jak se zbavit vosího hnízda

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 12. 08. 2016,  0x


Vosy a vosí hnízda nás mohou pěkně potrápit. Tento hmyz vábí ovoce a sladké šťávy, proto pokud máte zahradu s ovocnými stromy, je velkou pravděpodobností, že dříve nebo později budete mít o zábavu postaráno. Proto se v dnešním článku podíváme na to, jak se zbavit vosího hnízda, aniž byste přišli k úrazu.

Proč se zbavit vos

Vosy jsou nebezpečné zejména pro alergiky, jinak je vosí bodnutí spíše nepříjemné. Rozhodně ale dokážou být pěkně otravné, a o to při venkovním letním posezení zaručeně nestojíte. Taktéž se vám mohou zabydlet pod okapy, na stromech, mezi fasádou a zateplením, v různých štěrbinách či mezi okenními rámy.

Jak zlikvidovat vosí hnízdo

Na likvidaci vosího hnízda se dobře připravte. Kukla, rukavice a dlouhé rukávy jsou nezbytností. Zbytečně neriskujte, jelikož vosy se budou určitě bránit. Pokud objevíte vosí hnízdo například v domě na půdě, můžete vyzkoušet našimi babičkami prověřený recept. Pod vosí hnízdo dejte nádobu s vodou, do které vložte několik palic česneku. Vosy nesnášejí zápach česneku stejně jako upíři. Jestliže chcete vsadit spíše na chemii, zkuste postřiky. Doporučujeme zejména takové, které mají podchlazovací účinek, jenž snižuje pohyblivost hmyzu. Na likvidaci hnízda se vydejte později večer, neboť tak bude v hnízdě již většina vos.

Vzhledem k tomu, že hnízdo může být i v zemi, nalijte do něj vroucí vodu a utěsněte vchod. Vosy, které mají svá hnízda na stromech, můžete zkusit zlikvidovat pomocí lapačů. Takový lapač naláká vosy na svou vůni a už je nepustí ven. Vybírejte však takové lapače, které nepřitahují včely.

Ať už zvolíte jakoukoli metodu, vždy dodržujte bezpečnou vzdálenost a základní bezpečnostní pravidla. Pokud jste alergici, nechte likvidaci hnízda na odbornících. Cena za takovou likvidaci je přibližně 1 500 Kč a více. Jak se mnoho lidí mylně domnívá, hasiči vám s odstraněním hnízda na soukromých pozemcích nepomohou. Přijedou pouze tehdy, pokud se vosy vyskytují na veřejném prostranství a ohrožují okolí.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.