Jak vypadá antracitová barva

Praktické rady

Přidal janapk, dne 25. 08. 2016,  0x


Podle vzorníku barev RAL, jenž většina výrobců nátěrových hmot považuje za standard pro stupnici barevných odstínů, se antracit (RAL 7016) řadí k tmavě šedým odstínům, mezi břidlicovou a šedočernou. Díky tomuto vzorníku můžeme získat přesně stejný odstín pokaždé, když požadujeme v interiéru i pro externí úpravu domu antracitovou barvu.

Textil v barvě antracit

Pokud se rozhodujete pro bytové textilie v antracitové barvě, půjde vždy o tmavě šedou barvu (také nazývanou „uhlová“), ovšem tkanina může být s proužkem nebo melírovaná. U tohoto odstínu to bývá obvyklé.

Antracitová barva v úpravě melír je vhodná u potahů sedačky, dá se totiž kombinovat naprosto se všemi barvami a odstíny. Můžete tak interiér obměnit i několikrát a sedací souprava bude se zbytkem místnosti vždycky ladit.

Využití antracitové barvy v bytě

Rozhodně se nemusíte této tmavé šedi v interiéru obávat. Díky tomu, že je univerzální a ladí se všemi ostatními barvami, dá se použít úplně všude. Máme pro vás několik tipů, kde bude antracitová šeď vypadat efektně:

  1. Podlahy

Výhodou podlahové krytiny v barvě antracitu je fakt, že sem tam schová nějaké to smítko. Je vhodná všude tam, kde se podlaha snadno umaže. Například v kuchyni nebo v koupelně. Také vstupní chodba je vhodným místem pro antracit, zkuste třeba kamenný koberec.

  1. Obklady

Právě pro schopnost zamaskovat nějakou tu kapku, je antracitová šeď oblíbenou barvou obkladů sprchových koutů nebo v kuchyni kolem sporáku. Velmi pěkně vypadá i v kombinaci s jinými světlými obkladačkami, například dekorativní listely v jinak úplně bílém obkladu.

  1. Kuchyňská pracovní deska nebo dvířka linky

I tady je tmavě šedý melír praktickou barvou, navíc na jejím pozadí velmi dobře vyniknou barevné spotřebiče a doplňky.

Šedá je barvou neutrální a dokáže „otupit hrany“ barevným kombinacím, které by bez ní byly nemožné. Také s antracitovou barvou můžete v interiéru experimentovat a vytvářet neokoukané originální kreace
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.