Jak vyčistit myčku

Praktické rady

Přidal zuzanab, dne 7. 04. 2016,  0x


Dlouho jste si říkali, odkud se bere ten zápach v kuchyni, než jste přišli na to, že to tak odporně páchne myčka nádobí? Pak jste tu správně, abyste se dozvěděli, co na takový nelibý zápach linoucí se z vaší myčky platí.

Začněte čištěním filtru

Vždy je dobré začít vyčištěním filtru. Poté by mělo následovat otření těsnění dveří octem. Vnitřní prostor myčky jednoduše omyjete tak, že myčku pustíte naprázdno a zvolíte přitom ten nejintenzivnější program. Jakmile uslyšíte odtékající vodu, ukončete první vypouštěcí program. Poté otevřete dvířka myčky a do vrchní přihrádky myčky vložíte hrnek kvasného octa. Myčku pak zavřete a celý program nechte doběhnout do konce. Nemusíte se bát ani zápachu octa. Jednoduše se ho zbavíte tak, že do myčky postavíte hrnek s citronovou šťávou z jednoho až dvou celých citronů a pak spustíte oplachovací krátký program.

Pozor! Varujeme před použitím bělidla v myčce! 

Klasika je speciální čisticí prostředek

Nemáte-li experimenty právě v oblibě, postačí, když si v obchodě s drogérií zakoupíte čistič myčky a při čištění se budete držet návodu na obalu.

Jak na prevenci 

Jako prevence proti zápachu v myčce se osvědčilo nenechávat špinavé nádobí příliš dlouho uvnitř myčky. Jestliže nebudete mýt nádobí ještě ten samý den, zapněte oplachování. Program nezastavujte před koncem. Pokud by cyklus nedoběhl, v dolní části myčky by zůstala špinavá voda. 

Rozhodně se vyplatí vyndávat z myčky každý týden filtr a vyčisti jej. Pomocí delší pinzety nebo prsty prozkoumejte, jestli pod filtrem v prohlubni nezůstaly nějaké zbytky jídel.

Tip: Podívejte se na nové myčky nádobí od výrobce Gorenje vybavené systémem SmartFlex, které se plně přizpůsobí vašim potřebám.

Kontrola odtokové hadice

Z času na čas vyčistěte také filtr a proveďte kontrolu odtokové hadice. Pokud myčka neodtéká anebo zápach přetrvává, může být problém právě v ucpaném filtru. Čistit by se měl aspoň 1x týdně, aby se předešlo potížím s váznoucím nebo ucpaným odtokovým otvorem nebo hadicí. Vidíte, že na otázku --„Jak vyčistit myčku“ nemusí být zdaleka tak těžké odpovědět, jak jste si možná zprvu mysleli.         
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.