Jak vypadá poštípání od blechy

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 16. 09. 2016,  0x


Blechy psí i blechy obecné vám mohou udělat ze života peklo. Bohužel není tak úplně pravda, že psí blechy na člověka nejdou - jdou a mohou nás dokonce pokousat. Blecha je přibližně 1,5 až 3,5 mm a zvládá až půlmetrové skoky. Samička se množí rychlostí světla, neboť naklade na 500 vajíček. Blechy vydrží několik týdnů bez potravy a mimo tělo hostitele. Díky rychlosti množení a jejich odolností, není vůbec jednoduché se blech zbavit. V boji proti blechám začněte ideálně u svých zvířecích mazlíčků, jejich pelíšků a vlastně všech textilií. Důkladně vysajte koberce, vyperte závěsy, záclony, ložní prádlo a oblečení, prostě všechno, kde by se mohly blechy schovávat. A jak vůbec poznat, že máte co dělat s blechami? V dnešním článku vám proto prozradíme, jak vypadá poštípání od blechy.

Jak poznat bleší štípnutí

Kousnutí od blechy je velice svědivé. Když se do vás blecha zakousne, současně vypustí látky proti srážení krve a začne sát. Zanechá vám tak na kůži pupínek s krvavým středem. Rovněž se ale může objevit velký puchýř, který bude svědět.

Když nebude blecha ničím infikovaná, pupínek by měl do tří dnů zmizet. Ovšem mohou se objevit i alergické reakce na bleší kousnutí či záněty, díky čemuž se pak léčba protáhne klidně na dva až tři týdny. Jako první pomoc použijte volně prodejné mastičky s chladivými účinky snižujícími svědění. Pokud se objeví alergická reakce, určitě použijte antihistaminika.

Je kousnutí od blechy nebezpečné?

Jelikož blecha saje krev ze zvířat i lidí, kteří mohou být nemocní, může přenášet i nebezpečné choroby. Blechy jsou například přenašeči rickettsiózy neboli skvrnivky krysí, lymské boreliozy či encefalitidy. Mimo to ale přenáší i tasemnici. Nemocí, které mohou na člověka přenést, je mnoho, ale spousta přenosů ještě není prokázána. Proto se blech ve svém příbytku zbavte co nejdříve. Pokud by se vám blechy nekontrolovaně přemnožily, nebojte se zavolat specializovanou firmu. I když si připlatíte, zbavíte se blech bez zbytečných nervů a snad natrvalo.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.