Jak odstranit vosí hnízdo

Praktické rady

Přidal janapk, dne 26. 08. 2016,  0x


Srpen je doba, kdy se s vosami setkáme nejčastěji. Dozrává ovoce na stromech, to popadané začíná hnít a stává se vyhledávanou vosí lahůdkou. Pokud máte pocit, že jich kolem vás letos létá nápadně víc, než v jiných letech, pravděpodobně si někde poblíž vás vystavily hnízdo.

Vosy jsou sice hmyz užitečný – na jaře se živí housenkami a larvami – v létě jich je ale zbytečně mnoho. Zimu stejně přežije jen královna, takže není nutné na tento obtížný hmyz brát velké ohledy.

Likvidace vos – příprava

Abyste mohli zasáhnout a vosí hnízdo odstranit, nejprve ho musíte najít. Nezbývá, než prozkoumat terén a hledat ve větvích stromů, pod okapy, mezi trámy a v dalších klidných zákoutích. Přitom hnízdo nemusí být na vnější straně domu, často si vosy budují příbytek na půdě. Poslední možností je, že své hnízdo ukryly v zemi. To se sice hůř hledá, o to snadněji se ale likviduje.

Tipy na odstranění vosího hnízda

Začněte s lapači. Rozvěste kolem domu a po zahradě lapače na vosy, pomůžou vám hned dvakrát. Za prvé vás spousty vos zbaví, zároveň vám ale pomohou najít hnízdo: lapače v jeho blízkosti budou plnější.

Pasti na vosy nemusíte kupovat, stačí naplnit PET lahve sladkou tekutinou nebo pivem a rozvěsit je po okolí. Vosy vlétnou dovnitř zlákány vonící pochoutkou, ven už se ale nedostanou.

Odstraňujte jen hnízdo, na které pohodlně dosáhnete. Pokud je příliš vysoko, nelezte k němu, ale volejte odbornou firmu. Hasiči zasáhnou jen v případě, že bude hnízdo na veřejném místě a bude hrozit bezprostřední nebezpečí.

Než se pustíte do boje s vosami, měli byste mít jistotu, že nejste alergičtí na jejich bodnutí. Přesto použijte ochranné pomůcky, abyste útok co nejvíc zmírnili.

Pokud je hnízdo v zemi, zlikvidujete ho rychle vodou. Na ta ve výšce použijte spolehlivé insekticidy ve formě prášku nebo ve spreji. Prášek je lepší v tom, že ho vosy samy roznesou po hnízdě, aerosol hubí jen ty zasažené.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.