Jak vyleštit poškrábané sklo

Praktické rady

Přidal janapk, dne 20. 09. 2016,  0x


Když se na skleněných plochách objeví drobné škrábance, je to nepříjemné, protože sklo rázem vypadá zašle. Pokud se nejedná o speciální skla, například dioptrická, existují způsoby, jak si s takovou nepříjemností poradit.

Než si jednotlivé metody představíme, je dobré upozornit, že způsoby, jak vyleštit škrábance se týkají opravdu jen obyčejného skla, nikoli například displeje s oleofobní vrstvou, která se u drahých smartphonů dost používá.

Jak vyleštit škrábance na skle akvária

Pokud zjistíte drobné rýhy na stěnách akvária, na okně nebo skleněné desce stolu, je možné použít jemně abrazivní zubní pastu a měkký flanelový hadřík. Tím krouživými pohyby naneseme pastu na postižené místo a leštíme tak dlouho, dokud škrábance nezmizí.

Skleněné varné desky zbavíme drobných rýh pastou vyrobenou z jedlé sody a trošky vody. Pastu použijeme na úplně vychladlou desku a i v tomto případě leštíme, dokud škrábance nezmizí.

Použít můžeme i čistící prostředek na kovové předměty, například Silichrom.

Jak vyleštit větší plochy skla

Může to být čelní sklo u automobilu, nebo máte dům u silnice a přízemní okna poškrábaly kamínky odletující od kol projíždějících aut. V každém případě jsou poškrábaná skla nevzhledná tak, že zvažujete výměnu. Dříve, než se rozhodnete, zkuste renovační disky a leštící pastu. Tyto disky dokážou odstranit škrábance ze všech druhů skel, oknům vrátí původní bezchybný vzhled.

Jedná se o měkké, speciálně polstrované disky, které nasazené na brusný kotouč leští přípravkem aplikovaným rozstřikovačem přímo na plochu. Leštící substance jsou obvykle na bázi jemného diamantového prášku nebo oxidu ceria (Ceroxid). Právě Peroxid je nejlepší leštící prostředek na sklo a drahé kameny.

Za ošetření skleněných ploch renovačními disky a hlavně za leštící substanci budete muset nějaké peníze utratit, rozhodně je to ale řešení mnohem levnější než výměna oken.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.