Jak se zbavit holubů

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 25. 07. 2016,  0x


Na přítomnost holubů na místech s větší koncentrací lidí jsme si už pomalu chtě nechtě zvykli. Holuby nejčastěji lákají právě otevřená prostranství, jako jsou náměstí, okolí kašen a další místa, kde se lidé shlukují a pojídají. Holubi tak mají po ruce dobrý zdroj potravy. Kromě těchto veřejných míst se však holubi oblíbili i parapety, balkony či terasy domácností. Bohužel to s sebou přináší i nepříjemné holubí vrkání, trus i riziko nejrůznějších chorob, které mohou holubi přenášet. Proto se v dnešním článků zaměříme na rady a tipy, jak se zbavit holubů.

Tipy, jak odlákat holuby

Holubů se není vůbec jednoduché zbavit, a proto mnohdy jediným řešením je naprostá ochrana balkonů či teras pomocí ochranné sítě. Kromě ochranné sítě je taktéž možné instalovat bodce, které jsou proti holubům velice účinné.

Pokud byste rádi ale dali přednost něčemu estetičtějšímu, můžete na balkon nebo parapet vyzkoušet rozmístit různé lesklé předměty, jejichž odlesky od sluníčka holuby odrazují. Ačkoli se nejedná právě o nejkrásnější dekoraci, nejčastěji se používají obyčejná cédečka. V případě, že na váš balkon ale nedopadají sluneční paprsky, toto řešení nebude příliš účinné. Na holuby ovšem platí i plašící zařízení. Opět ale jen do té chvíle, než si na něj zvyknou. Rovněž ale můžete holuby neustále odhánět tak, aby neměli prostor zahnízdit.

Jako jedno z účinných řešení se rovněž ukazuje umístění atrapy dravce či nalepení jeho siluety. Jedná se však jen o dočasnou záležitost, neboť holuby si na dravce brzy přivyknou a přestane jim vadit. V případě, že máte doma kočku a nebojíte se, že by vám utekla, její pravidelná návštěva balkonu je dobrou prevencí před holuby.

Prevence před holuby

Možná se ptáte, proč se k vám holubi vůbec slétávají? Jedním z možných důvodů jsou lákadla v podobě truhlíků s květinami či v případě teras je mohou přitahovat i drobky, které zůstaly na podlaze po večerním grilování. Abyste v budoucnu nemuseli čelit náletům holubů, preventivně tyto holubí pokušení odstraňte.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.