Jak vybrat osvětlení

Praktické rady

Přidal katerinadoul, dne 19. 05. 2016,  0x


Správné osvětlení je neodmyslitelnou součástí každé domácnosti. Nikdo už si pravděpodobně nedovede představit, že by doma svítil svíčkami. Ačkoliv by to jistě bylo romantické. Osvětlení představuje moderní a praktický prvek bytu či domu. V dnešní době je na trhu široká škála osvětlení různých tvarů, barev i velikostí. Můžete vybírat od vintage stylu až po super designové kousky. Zajímá vás, jaká kritéria máte při výběru osvětlení sledovat?

Postup při výběru centrálního osvětlení

Jestliže hledáte osvětlení pro danou místnost, měli byste vždy začít u centrálního osvětlení, které je základem. Dostačující centrální osvětlení je nezbytné zvláště v případě, že v místnosti není zajištěn přístup denního světla. Tuto funkci zpravidla zastanou stropní lustry či centrální lampy.

Při výběru centrálního osvětlení vezměte v potaz celkový interiér a styl, ve kterém chcete danou místnost zařídit. Dalším faktorem je rovněž rozměr místnosti. Čím je místnost větší a strop vyšší, nemusíte se bát zvolit ani masivnější či jakkoliv výraznější osvětlení. Za myšlenku rozhodně stojí i extravagantní kousek v barevném provedení, coby výrazný prvek dané místnosti.

U menších prostorů a nižších stropů buďte s volbou světel opatrní. Kromě centrálního osvětlení se v tomto případě hodí spíše stojací či nástěnné lampy. Toto osvětlení oceníte například nejen při četbě ale i večer, kdy dokáží navodit příjemnou a útulnou atmosféru. Hodí se především k osvětlení tmavších zákoutí místnosti. Ani u stojacích a nástěnných lamp se nemusíte bát, že jejich nabídka bude příliš nudná. I zde je možné vybírat z nejrůznějších tvarů, rozměrů, barev a stylů.

Další typy osvětlení domácnosti

V posledních letech si stále více na popularitě získaly bodovky. Chcete-li zdůraznit nějakou část interiéru, jako je například část stropu, podhled, vitrína nebo schodiště, sáhněte po bodovkách.

Dalším druhem osvětlení jsou stojací lampy, které se hodí zejména pro pracovní stoly či noční a toaletní stolky. Jestliže potřebujete při práci dostatek světla, klaďte důraz na pořízení jasnějšího odstínu zářivek.
Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.