Inspirace úpravy okolí bazénu - fotogalerie, inspirace

Zahrady fotogalerie

Přidal inspiration, dne 21. 08. 2019,  0x

Inspirace úpravy okolí bazénu - fotogalerie, inspirace

Chystáte se na výstavbu bazénu, nebo konečně řešíte, co s okolím již hotového bazénu? Bazén zpravidla bývá dominantou zahrady, a proto je úprava okolí důležitá nejen z estetického hlediska.

Proč se vyplatí upravovat okolí bazénu? Má to také praktické hledisko, a to se týká bezpečnosti. Na výběr je několik vhodných materiálů, které liší jak potřebou údržby, protiskluzností či životností, tak rovněž finanční otázkou. Pokud chcete volit levnější variantu, je ideálním řešením dlažba. Výhodou je, že na výběr je mnoho barev a tvarů. U dlažby jistě oceníte snadnou údržbu. Mezi hlavní nevýhody ovšem patří, že se snadno na slunci rozpálí, a navíc může bohužel klouzat. 

Velice žádanou variantou je dřevo, které je sice cenově stále dostupné, ovšem má daleko nižší životnost a je podstatně náročnější na údržbu. Co mu však nemůžeme vytknout je, že vypadá krásně a zapadne do každé zahrady. Dnes už má dřevěné obložení kolem bazénu i protiskluzové drážky, a proto je i z bezpečnostního hlediska dobrou volbou. Pokud toužíte po něčem luxusnějším, vaše oči by se měly zaměřit na kámen, který ovšem může klouzat. Stejně tak se velice snadno rozpálí. Alternativou k přírodnímu kameni je kamenný koberec. Ten je tvořen z pryskyřice a drobných kamínků. Vznikne tak bezspárový povrch, který přizpůsobíte na míru prostoru. Na výběr je mnoho barev a velikostí kamínků.

Hledáte potřebnou inspiraci, jak upravit okolí vašeho bazénu? V naší fotogalerii si můžete prohlédnout na dvě desítky jedinečných řešení.

Fotogalerie:


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.