Malá zahrada s terasou - inspirace, fotogalerie

Zahrady fotogalerie

Přidal houseatgmailcom, dne 5. 10. 2018,  0x

Malá zahrada s terasou - inspirace, fotogalerie

Máte malý domek a ještě menší zahradu? Nevadí. I malé zahrádky mohou splnit jak estetickou, tak praktickou funkci. Navíc si na nich můžete i skvěle odpočinout. Nevěříte? Přesvědčte se v naší fotogalerii.

Na jaře rozkvetlá zahrada, v zimě krásně zelená a stále okrasná zahrádka je snem každého majitele i té nejmenší zahrádky. V dnešní době je v módě především uvolněný styl a přirozený ráz krajiny. Vše má zkrátka působit nenuceně a kompaktně. Součástí zahrádky může být i menší nebo větší terasa. Ta může být krytá, nebo nezastřešená. První varianta s sebou samozřejmě přináší výhody v podobě dlouhodobějšího využití.

Okolo terasy si můžete vytvořit například vyvýšený záhon, který bude vytvářet krásný předěl mezi terasou a zahradou. A co by na zahradě nemělo chybět? Kromě okrasných dřevin, a to jak listnatých, tak jehličnatých, jsou to samozřejmě trvalky a nádherně zbarvené letničky. Velmi oblíbené jsou i okrasné traviny různých druhů, které můžete kombinovat, jak se vám zlíbí.

Zajímavý doplněk zahrady mohou tvořit i voňavé bylinky, které navíc ještě zúročíte při letním grilování na terase nebo vaření v kuchyni. Zahradu můžete s terasou propojit pomocí schodů či nášlapných kamenů, které vám vytvoří originální chodníček. Kolem můžete umístit i květináče s okrasnými rostlinami. Inspiraci na malé zahrady s terasou najdete níže v naší fotogalerii.

Fotogalerie:


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.