Zahradní altán - inspirace, fotogalerie

Zahrady fotogalerie

Přidal garden, dne 21. 10. 2019,  0x

Zahradní altán - inspirace, fotogalerie

Terasa ani pergola není vaším snem? Líbilo by se vám posezení uprostřed zahrady, nebo na konci pozemku s krásným výhledem? Postavte si zahradní altán.

Zahradní altánek je jednou z možností, jak vytvořit příjemné zázemí pro odpolední kávu i večerní posezení s přáteli. Díky střešní krytině vás navíc ochrání i v případě nevlídného počasí. Na rozdíl od terasy, která navazuje na dům, se vám ovšem zpravidla nebude chtít v dešti přebíhat přes zahradu. To ale neubírá zahradnímu altánu na kráse.

Altán samozřejmě není pouze místem k relaxaci, ale plní i okrasnou funkci. Před stavbou či koupí altánu si nejprve nastavte rozpočet a popřemýšlejte, jaké materiály preferujete. Zahradní altán můžete zakoupit již hotový, nebo si jej můžete postavit svépomocí.

Z materiálů můžete vybírat například dřevo, kámen či kov. Zakoupit se dají i plastové altány, které ovšem nemají takovou životnost a bohužel se ani nedá příliš hovořit o estetické stránce. V závislosti na vzhledu vašeho domu a zahrady můžete případně některé materiály kombinovat. Stylově vypadá například zahradní altán ve spojení dřeva a kamene. Elegantně ovšem působí i celokovový altánek doplněný romantickými lehkými závěsy.

Důležité je dále správně zvolit velikost a tvar altánu. Mezi nejvyhledávanější patří kruhový, čtvercový, obdélníkový či šestiúhelníkový. Zahradní altány mohou být uzavřené, polootevřené nebo otevřené. Pokud chcete altánek ještě více zakomponovat do vaší zahrady, nechte jej porůst pěknou popínavou rostlinou, která vám navíc během horkých dnů vytvoří příjemný stín.

Fotogalerie:


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.