Vyvýšené záhony - fotogalerie, inspirace

Zahrady fotogalerie

Přidal gardenideas, dne 26. 08. 2019,  0x

Vyvýšené záhony - fotogalerie, inspirace

Už jste slyšeli o vyvýšených záhonech? Jde nejen o estetický, ale i praktický prvek moderních zahrad. V čem spočívá jejich výhoda, jak je vytvořit, nebo čím je osázet?

Vzhledem k tomu, že je záhon výše, nemusíte se k němu ohýbat a ušetříte svoje záda. Jednodušší to budete mít i s plevelem, kterého není v takto upraveném záhonu tolik a zároveň se snadněji vytrhává. A jak na vyvýšené záhony? Jednoduše je můžete vyrobit z různých materiálů, jako je dřevo, kámen, cihly nebo plast. Stylově vypadá také proutí, jelikož přírodní materiál se hodí do každé zahrady. Do moderní zahrady naopak zapadnou vyvýšené záhony z gabionů. Postavit je můžete do různých velikostí i tvarů. Jednoduše je tak využijete na rovných plochách i ve svažitém terénu.

Krásně vypadá například bylinková zahrada zasázená do spirály z cihel či kamenů. Kromě bylinek se do vyvýšených záhonů hodí také zelenina nebo okrasné květiny. V záhonech se bude dařit i náročnějším rostlinám, jelikož jim můžete dopřát kvalitnější půdu. Z praktického hlediska nezapomeňte mezi záhony nechat dostatek prostoru pro manipulaci s kotoučem. Vyhrát si můžete i s barevností zasázených rostlin v různě tvarovaných záhonech.

Vyvýšené záhony lze zajímavě zakomponovat i v rámci zahrady, pokud jde o přilehlou terasu, stupňovité zahradní jezírko nebo bazén. Zde všude můžete vytvořit originální prvek v podobě vyvýšených záhonů. Záleží jen na vašem vkusu a preferencích. Nevíte, jak nejlépe pojmout vyvýšené záhony na vaší zahradě? Inspiraci můžete načerpat i v naší fotogalerii, kde na vás čeká na dvě desítky zajímavých řešení.

Fotogalerie:Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.