Živý plot - inspirace, fotogalerie

Zahrady fotogalerie

Přidal gardenideas, dne 4. 06. 2019,  0x

Živý plot - inspirace, fotogalerie

Živý plot je už po generace velmi oblíbeným estetickým prvkem zahrad a zároveň praktickým řešením, jak nahradit klasický plot přírodním. Ve fotogalerii najdete tipy, jakou podobu může získat i váš živý plot.

Živý plot je poměrně jednoduché vysázet, zato ale vyžaduje pravidelnou péči v podobě stříhání a upravování. Jakmile vysázíte okrasné dřeviny, záleží na vás, zda se rozhodnete pro pravidelný živý plot, nebo se přikloníte k méně udržované a volnější variantě. Počítejte ovšem s tím, že tvarovaný živý plot zabere větší péči a zpravidla jednou za deset let potřebuje omladit.

Není živý plot jako živý plot. Živý plot může mít hned několik funkcí. Kromě estetického prvku představuje rovněž protihlukovou bariéru. Záleží tak, pro jaký účel si jej zvolíte. Nejběžnějším využitím živého plotu je vymezení hranic. K tomu se nejčastěji používá zimostráz neboli buxus, v případě vysokého živého plotu se hojně vysazují túje neboli zerav. Takový vysoký živý plot je ovšem neprůhledný, a pokud máte menší zahradu, opticky ji ještě zmenší. Proto dopředu promyslete, jak by váš živý plot měl ve výsledku vypadat. Velmi moderní a svěží jsou živé ploty z travin.

Z dalších rostlin a keřů, které je možné použít jako živý plot k oddělení pozemku či vytyčení hranic kolem domu může sloužit například hortenzie stromečková. Pro vysoký živý plot je možné využít tis červený, smrk nebo šeřík. Pokud hledáte rostliny pro středně vysoký plot, můžete vybírat z rododendronu, cesmíny, nebo kdoulovce japonského. Stejně tak ale můžete využít keře k vytvoření zajímavých tvarů a vykouzlit tak jedinečný prvek na vaší zahradě. Inspirujte se živými ploty v naší fotogalerii a najděte ideální řešení i pro vaši zahradu.

Fotogalerie:


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.