Dekorace do obýváku - fotogalerie, inspirace

Obývací pokoje

Přidal dekor, dne 2. 11. 2021,  0x

Dekorace do obýváku - fotogalerie, inspirace

Obývací pokoj má mnoho tváří a nemálo využití. Můžeme zde relaxovat, číst si, posedět s rodinou či si dát sklenku vína s přáteli. Stejně tak v něm můžeme pracovat i vyřizovat konferenční hovory. Obzvláště za poslední rok jsme poznali, že některé místnosti musí být multifunkční. Přestože obývací pokoj nezřídka mění svou funkci, díky správným doplňkům jednoduše zachováme příjemnou a útulnou atmosféru.

Zatímco někdo miluje suvenýry z cest, jiný dává přednost hand made výrobkům. V poslední době je hitem minimalismus nebo skandinávský styl, kterému vévodí dřevo a jemné odstíny. Zatímco do moderního městského bytu se nehodí rustikální dekorace, čistý minimalismus by rovněž nepůsobil dobře ve venkovské chalupě. I proto je dobré přemýšlet nad tím, jaké doplňky se nám líbí a co bychom v našem obývacím pokoji chtěli mít. Díky tomu můžeme přizpůsobit celkový koncept vybavení interiéru.

Výběr materiálů

Přírodní materiály jsou nadčasové a hodí se ke každému stylu. Návrat k přírodě a přírodní materiálům je typický zejména pro posledních pár let. Pokud však fandíte umění, moderní umělecké předměty se dnes vyrábí téměř ze všech možných materiálů. Co se týče doplňků do obýváku, ve výběru materiálů je zkrátka nespočet možností. Od dřeva, přes sklo a kámen až po textilie či plast. 

Japondi styl

A jaké trendy pozorujeme v letošním roce? Jde například o styl japondi, který v sobě kombinuje japonský a skandinávský styl. Tento trend se stal velice oblíbený a mnoho designerů se jím rádo řídí právě při vybavování interiérů. Výhodou tohoto stylu je, že ne všechny části spolu musí nutně ladit. Hlavním kritériem japondi je ovšem harmonie, minimalismus a jednoduchost. 

Suvenýry z cest

Láska k cestování a exotika se často odráží i v interiérovém designu. Do obývacího pokoje můžete umístit dekorační globus, zarámované mapy, které mohou mít velmi moderní, až abstraktní pojetí, či naopak staré mapy s historickým odkazem. Cestovatelskou atmosféru můžete rovněž doplnit polštářky či přehozy v cestovatelských motivech nebo nádechem Orientu. Pomocí vhodných textilií a doplňků můžete pro změnu docílit vzhledu typické pro Středomoří.

Méně je více

Jak si poradit s dekoracemi v obývacím pokoji, aby nám v něm bylo příjemně a útulně a zároveň prostor nepůsobil přeplácaně? Pamatujte, že podobné či opakující se stejné motivy dodají celému pokoji harmonii. Začněte například tím, že sladíte dekorační polštářky s proužkem tapety nebo se závěsy. Stejně tak můžete mít v pokoji vázy stejného dekoru, ale různých velikostí. Velmi dobře působí i doplňky tón v tónu nebo dekorace v podobně laděných odstínech.

Obrazy a fotografie

Jestliže se chcete držet trendů, neumísťujte do obývacího pokoje jeden velký obraz, ale spíše se zaměřte na několik drobnějších nástěnných dekorací. Můžete použít koláže z fotek nebo různé minimalistické přírodní motivy. Vyhýbat se nemusíte útlým ani masivnějším rámečkům. Velmi oblíbené jsou v odstínech přírodního dřeva, zlaté nebo černé barvy. Pokud jste spíše na barvy, jednoduché pastelové rámečky na fotky můžete rozmístit do zajímavého obrazce a vytvořit tak zajímavou dekoraci na stěně. Pokud se nebojíte originality, můžete na zeď umístit prázdné rámečky, které ponechávají prostor pro fantazii. 

Květiny

Dalším oblíbeným dekoračním prvkem jsou v obývacích pokojích rozhodně živé květiny, ať už ve váze nebo v květináči. Zdaleka se ale nemusíte omezovat pouze na tyto dvě varianty. Novinkou jsou obrazy z živých rostlin, nebo si můžete pořídit tzv. vertikální zahradu. Pokud vertikální zahradu ještě neznáte, jedná se o efektivní a velice originální způsob, jak pěstovat rostliny v interiéru. I když na první pohled to může působit složitě, rozhodně se nejedná o nic náročného. Vertikální zahrada je zajímavým dekorativním prvkem, který má uklidňující účinky. Navíc si ji můžete pořídit v jakékoli velikosti. Populárním řešením tak je i v menších bytech, kde by není dostatek místa pro květináče. 

Barvy a odstíny

Barvy pro rok 2021 jsou šedá Ultimate Grey a zářivě žlutá Illuminating. Tyto dvě barvy k sobě krásně ladí a vytváří příjemný kontrast, se kterým jde vytvářet zajímavé kompozice. Lehce je můžete do interiéru zakomponovat pomocí dekoračních polštářků, přehozů na sedačku či vázy na květiny. Útulnou atmosféru rovněž dodávají svíčky. 

Co na stěny a podlahu?

Mezi dekorace můžete zařadit i tapety, které jsou opět na výsluní. I v roce 2021 můžete sáhnout po tapetách, a to nejlépe po květinových vzorech. Tentokrát však dejte přednost velkým květům. Stejně jako tapety jsou v kurzu i kusové koberce, ať už jednobarevné nebo vzorované ve skandinávském stylu. Do obývacího pokoje se doporučují koberce s nízkým vlasem, které se lépe udržují.

Zrcadlo

Zajímavým dekoračním a praktickým prvkem mohou být v obývacím pokoji zrcadla. Zrcadla opticky zvětší a prosvětlí prostor a zároveň interiér esteticky propojí. Na zeď můžete umístit jedno vetší zrcadlo nebo několik menších zrcadel. Pokud umístíte zrcadlo naproti oknu, bude se v něm odrážet příroda a všechny její proměny během roku. I podle feng shui jsou zrcadla důležitá, neboť dokáží zdvojnásobit vše, co se v něm odráží. I proto je nutné umístit zrcadlo naproti hezké dekoraci nebo oknu s krásným výhledem.

Pokud hledáte inspiraci a rádi byste se drželi aktuálních trendů, v naší fotogalerii pro vás máme připraveno nespočet jedinečných dekorací, které zdokonalí každý obývací pokoj.

Fotogalerie:Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.