Závěsy dekorační - inspirace na chalupu, fotogalerie

Ostatní inspirace

Přidal kitchenatgmailcom, dne 17. 10. 2018,  0x

Závěsy dekorační - inspirace na chalupu, fotogalerie

Líbí se vám tradiční vzhled? Máte rádi příjemné a útulné prostředí? Pak na vaší chalupě nesmí chybět dekorační závěsy. Dodají šmrnc celému interiéru a navíc pomohou navodit krásnou atmosféru.

Závěsy mohou být pouze krásnou dekorací. Stejně tak ale můžou být praktické pro zastínění místností. Na výběr je celá škála různých materiálů. Populární jsou vzdušné látky i těžké závěsy, které se hodí především do prosvětlených větších místností. Mezi těžší materiály, které působí reprezentativním dojmem, patří taft, hedvábí satén a brokát. Z lehčích pak často vítězí bavlna, len a vlna.

Vybírat můžete i z nejrůznějších barev a vzorů. Na své si tak přijdou i majitelé venkovských stavení a krásných chalup, do kterých se hodí především rustikální vzhled závěsů. Správný vzor a barva materiálu mohou ovlivnit vzhled místnosti a opticky změnit i její rozměry. Svou roli hraje i struktura materiálu. Pohrát si můžete i s kombinací materiálů a barev.

Věděli jste, že historie závěsů se začala psát už v pravěku? Tehdy bylo nutné zakrývat vchod jeskyní, aby neunikalo teplo. V dnešní době mají již zpravidla dekorativní roli, a proto je důležitý design. Stejně tak je ale možné je využít k zastínění, nebo jako tepelnou a zvukovou izolaci. Závěsy mohou zdobit okna i dveře. Někdy je možné je použít i k dekoraci vitrín a různých výklenků. Inspirujte se v naší fotogalerii.

Fotogalerie:


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.