Zasklené balkóny - fotogalerie, inspirace

Ostatní inspirace

Přidal houseatgmailcom, dne 14. 11. 2019,  0x

Zasklené balkóny - fotogalerie, inspirace

Bydlíte v panelovém, či bytovém domě? Máte balkón nebo lodžii? Uvažovali jste nad zasklením? Proč ne!

Trend zasklívání balkónů se k nám dostal ze severských zemí, kde měl praktický účel, a to zmírnit tepelné ztráty v zimě. Důvodů, proč mít zasklený balkón je ale více. Za prvé, zvětší obytný prostor, neboť vznikne místo pro posezení i za nepříznivého počasí. Za druhé, zvýší se bezpečnost vašeho bytu. Zloději se totiž raději pustí do bytu přes otevřený balkón, než přes zasklený. Za třetí, v bytě se sníží hluk i prašnost. 

A jaké máte možnosti zasklení? Existují dva systémy, a to rámový a bezrámový. Rámový systém je pevnější a odolnější. Tento typ by se měl použít ve vyšších patrech panelových domů, kde jsou horší podmínky a hrozí silnější nárazy větru. Kromě toho je uzamykatelný, a proto i bezpečnější. Balkón s rámovým zasklením se dá otevřít ze tří čtvrtin. Může mít jedno až osm posuvných křídel, naopak bezrámový může mít dvě až šestnáct křídel.

Bezrámový profil, jak už z názvu vyplývá, nemá žádný rám. Nic tak nebrání prostupu světla. Zároveň vytváří přirozenější dojem. Další výhodou je, že se díky němu dá balkón úplně otevřít. Dříve, než se začnete rozhodovat, jaký systém zvolit, nechte zrevidovat stav balkonu. Uvidíte, jestli je v tak dobrém stavu, abyste jej mohli zatížit zasklením. Další kroky směřujte na stavební úřad, který rovněž může mít určité požadavky na zasklení, a to zpravidla z důvodu, aby vše zapadalo do okolí.

A jak může takové zasklení vypadat? Inspirujte se v naší fotogalerii.

Fotogalerie:


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.