Zahradní kamenné pergoly - inspirace, fotogalerie

Zahrady fotogalerie

Přidal gardenideas, dne 1. 10. 2019,  0x

Zahradní kamenné pergoly - inspirace, fotogalerie

Patříte mezi šťastlivce, kteří mají u svého rodinného domku dostatečně velkou zahradu? V žádném případě by vám tak neměla chybět pergola. A co říkáte stylové kamenné zahradní pergole?

Pergola je místem, kde posedíte s přáteli, vychutnáte si romantickou večeři nebo kde budete jen příjemně relaxovat. Kamenná pergola může zároveň sloužit jako letní kuchyňka. Její součástí může být jak krb a gril, tak i udírna.

Pokud si potrpíte na přírodní materiály, můžete postavit například kamennou pergolu. Dobře si ale rozmyslete, jak velkou pergolu potřebujete. Nezapomeňte rozměr pergoly uzpůsobit i rozloze zahrady. Kamenná pergola se dá velice hezky kombinovat se dřevem, které zjemní tvrdý ráz kamene.

Pergola z kamene je velice odolná a má dlouhou životnost. Do kamenné pergoly se hodí nábytek jak ze dřeva, z kovu, tak rovněž z ratanu. Pergolu můžete nechat porůst popínavými rostlinami. Ideální jsou takové, které pěkně kvetou. Vhodnými rostlinami pro pergoly jsou například vistárie nebo popínavé hortenzie řapíkaté.

Při posezení pod pergolou samozřejmě nesmí chybět ani správné osvětlení. Romantickou atmosféru kamenné pergoly doplní různé lucerničky nebo louče. Stylově vypadají řetězy se žárovkami natažené pod střechou pergoly. Osvětlení by mělo být příjemné a zároveň tlumené, aby příliš neoslňovalo. Kamenné pergoly se hodí, jak k moderním domům, tak ke starým chalupám, neboť představují nadčasovou stavbu.

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.