Nadzemní bazény - inspirace, fotogalerie

Zahrady fotogalerie

Přidal garden, dne 29. 10. 2019,  0x

Nadzemní bazény - inspirace, fotogalerie

Přemýšlíte nad bazénem na vaší zahradě? Nemůžete se rozhodnout, jaký bude ten ideální? Dnes vám přinášíme inspiraci pro nadzemní bazény.

Plánujete využít bazén jen párkrát za koupací sezónu? Nejste nároční a jde vám v podstatě o ochlazení v horkých dnech? Vsaďte na samonosné bazény či bazény s PVC fólií, které jsou funkční a cenově dostupnější, než zapuštěné bazény.

Máte-li dostatečně velkou zahradu, je ideálním řešením celoroční umístění bazénu. Bojíte se, že klasický nadzemní bazén bude na vaší zahradě působit kýčovitě? Dnes naštěstí nejsou na trhu již pouze klasické modré nafukovací bazény, a proto můžete i nadzemní bazén přizpůsobit podmínkám vaší zahrady a vhodně jej do ní zakomponovat.

Nadzemní bazény můžete obložit gabiony, dřevěnými palubkami či obkladovými panely s různými motivy, jako je například imitace ratanu nebo kamene. Zajímavé jistě je, že rovněž nadzemní bazén může být zčásti zapuštěný. Postačí vám k tomu svažitý povrch zahrady. Podobně jako zapuštěný bazén, tak i nadzemní bazén může navazovat na pergolu, případně k němu můžete navázat terasu nebo prodloužené molo, kde mohou být umístěná lehátka.

Aby bazén působil v rámci zahrady co nejvíce přirozeně, nebojte se jeho okolí zútulnit rostlinami a dřevinami. Pamatujte jen, že umístění stromu do blízkosti bazénu vám sice přinese stín, ale zároveň se nevyhnete padajícím plodům či listí. Proto si předem dobře promyslete, jaké druhy rostlin a stromů zvolíte.

Potřebujete inspiraci pro nadzemní bazény? Prohlédněte si naši fotogalerii pod článkem.

Fotogalerie:


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.