Zábradlí na terasu - inspirace, fotogalerie

Zahrady fotogalerie

Přidal gardenideas, dne 17. 07. 2019,  0x

Zábradlí na terasu - inspirace, fotogalerie

Terasa je snem nejen každého majitele rodinného domku, ale i bytu. Pokud máte to štěstí a vlastníte krásnou terasu, pak se jistě neobejdete bez zábradlí. A přesně od toho je tu náš dnešní článek s tipy, jak vyřešit zábradlí na terase.

Můžete si představit něco příjemnějšího, než večerní posezení se skleničkou dobrého vína a skvělou večeří na čerstvém vzduchu? Máte už terasu postavenou, ale rádi byste ji trochu oživili? Začněte u zábradlí.

Zákon má v tomto ohledu jasno. Pokud je terasa alespoň 50 cm nad zemí, je zábradlí povinné, u nižších teras je pouze doporučené. Z hlediska bezpečnosti by se samozřejmě pořízení zábradlí nemělo podceňovat. Na druhou stranu by zábradlí rovněž mělo zapadat do konceptu samotné terasy i celého domu. Zábradlí by mělo být přirozené a dotvářet celkový dojem z celé stavby. Extravagantnějším řešením ale rozhodně dveře nezavíráme.

Jaké máte možnosti? Na výběr je hned několik druhů materiálů. Záleží tak především na vašem vkusu a stylu domu, který materiál bude nejvhodnější. Dřevěné zábradlí může být vyrobeno na zakázku truhlářem, nebo můžete zakoupit jednotlivé univerzální dřevěné komponenty, které si velice snadno složíte. Pokud se k vašemu stylu bydlení hodí spíše kov, máte na výběr mezi nerezem, ocelí či hliníkem. Dnes jednoduše můžete zakoupit takzvané stavebnicové zábradlí, které si velice snadno sestavíte naprosto sami.

Co se týče barevné škály, i v tomto ohledu jsou vaše možnosti téměř neomezené. Dobré je ovšem zamyslet se nad tím, jak bude případně červené zábradlí vaší terasy ladit s okolní zástavbou. Inspiraci můžete načerpat i níže v naší fotogalerii.

Fotogalerie:


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.