Malý obývací pokoj - inspirace, fotogalerie

Obývací pokoje

Přidal inspiration, dne 11. 09. 2019,  0x

Malý obývací pokoj - inspirace, fotogalerie

Obývací pokoj je společenský prostor, kde se setkává rodina, přátelé i hosté. Zároveň je místem, kde se relaxuje a odpočívá. Obývací pokoj by tak měl působit reprezentativním a příjemným dojmem.

Pokud patříte mezi ty, co mají dispozice obývacího pokoje menší, nezoufejte, i s tím se dá pracovat. Zásadní ovšem je v případě malých interiérů dodržovat pravidlo světlých barev, které pokoj opticky zvětší. Na druhou stranu se ale nemusíte vzdávat ani výraznějších barev, pouze je volte na omezené ploše tak, aby převládaly světlé tóny. Podobný efekt, tedy optické zvětšení místnosti, umí i zrcadla či pruhy, ať už na stěně nebo na záclonách. Pamatujte, že zajímavým prvkem může být i zrcadlo umístěné na stropě.

S malým prostorem souvisí i nedostatek místa pro nábytek a doplňky, a proto je vhodné volit vícefunkční nábytek. Ideální je například rozkládací sedací souprava s úložným prostorem či celá rozkládací sestava, kde můžete mít schovanou postel nebo rovnou i stůl. Nábytek by neměl být příliš vysoký, neboť by celou místnost opticky zmenšoval a vše by působilo stísněně. Kromě toho je dobré volit lehčí a menší nábytek, abyste ho v případě potřeby mohli snadno přesunout.

V neposlední řadě nezapomeňte pokoj dostatečně prosvětlit. Ideální je zvolit více zdrojů světla - lustr, bodové světlo a stolní, samostatně stojící i závěsné lampy. Vzdávat se nemusíte ani doplňků, ovšem i ty by měly být v malém pokoji používány s mírou. Někdy stačí pouze jeden výraznější designový prvek, který dodá šmrnc celému interiéru. A jak může vypadat malý obývací pokoj? Inspiraci načerpejte v naší fotogalerii níže.

Fotogalerie:


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.