Vstupní chodba - inspirace, fotogalerie

Ostatní inspirace

Přidal houseatgmailcom, dne 4. 11. 2019,  0x

Vstupní chodba - inspirace, fotogalerie

Ať už máte malou chodbičku, nebo velkou vstupní halu, je to prostor, který si přímo říká o pozornost. První dojem je totiž neopakovatelný.

Říkáte si, že v tak malém prostoru nejde nic vymyslet. I malá chodba se dá zařídit funkčně a elegantně tak, aby jednak splňovala účel a jednak vytvářela reprezentativní dojem.

Smyslem chodby je především uskladnění svršků, bot, klíčů a ostatních drobností, které obvykle hledáme při odchodu z bytu. Na chodbě by proto neměly chybět háčky a skříň na odložení kabátů. Nejen každá žena, ale i muži ocení velké zrcadlo, kde se mohou v rychlosti zkontrolovat.

Daný prostor nejlépe využijete nábytkem na míru, počítejte však, že se jedná o dražší variantu. Pokud vám to plocha chodby dovolí, je dobré zde umístit křesílko či vkusnou lavici, kterou při obouvání ocení nejen starší lidé. Lavice může být současné i botníkem. Na chodbu dále nezapomeňte umístit kvalitní osvětlení. Ne vždy je nutné intenzivní osvětlení. Mnohdy postačí tlumené, které je pro naše oči příjemnější.

Menší chodby zbytečně nezmenšujte, a proto, je-li to možné, vyměňte klasické otočné dveře za posuvné, a to alespoň do některých místností. Pokud už volíte klasické otočné dveře, dejte alespoň do některých místností částečně prosklené. Jelikož v chodbě většinou nejsou okna, půjde vám tak světlo z jiných místností. Vstupní chodba by měla mít podlahu odolnou proti poškrábání, neboť na botách doneseme do bytu nejen nepořádek, ale můžeme mít v nich i kamínky, které by mohly poškodit podlahu.

Fotogalerie:

Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.